1. Dziś o godz. 17.45 nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.
2. Jak każdego 13. dnia miesiąca w przyszłą niedzielę o godz. 17.45 nabożeństwo różańcowe i procesja z dziękczynieniem za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela.
3. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia przypada 150. rocznica urodzin śp. gen. Józefa Hallera, którego popiersie znajduje się w naszej świątyni jako upamiętnienie wydarzenia, kiedy przed Bitwą Warszawską w 1920 r. modlił się nowenną w kościele Najświętszego Zbawiciela, wraz ze swoimi żołnierzami i mieszkańcami Warszawy, prosząc o zwycięstwo nad bolszewikami. Tego dnia o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. Komandora Janusza Bąka, kapelana środowisk Armii Krajowej oraz Rodzin Katyńskich.
4. We wtorek wspomnienie św. Dominika, kapłana, założyciela zakonu kaznodziejskiego, dominikanów. W środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. W czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
5. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowego pielgrzymowania, codziennej Eucharystii, osobistej modlitwy w intencji pielgrzymów, a także ofiarowania cierpienia w niesionych intencjach.
6. Przypominamy o porządku wakacyjnym Mszy świętych: do końca sierpnia nie będzie Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00.
7. Kancelaria parafialna przez całe wakacje czynna od godz. 16.00 do godz. 18.00.
8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień, a przebywającym na urlopach i wakacjach dobrego odpoczynku oraz szczęśliwych powrotów.
Prasa katolicka
Redaktor Naczelny tygodnika „Idziemy” rozpoczyna nowy numer refleksją, kiedy podróżowanie można nazwać „pielgrzymką”. Wewnątrz numeru można znaleźć kilka tekstów związanych z tym tematem: wspomnienia pielgrzymów, wywiad z szefem biura pielgrzymkowego ale i o pielgrzymowaniu do Ostrówka, do Domu św. Faustyny. Pośród tych artykułów Temat tygodnia, czyli „Spotkanie z Bogiem” pośród innych owoców pątniczego trudu.
O „Słowiańskiej jedności” przeczytamy w relacji rozmowy z p. prof. Dominiką Żukowską – Gardzińską, jest to głębokie spojrzenie na encyklikę Jana Pawła II Slavorum Apostoli.
Numer dopełniają zaproszenia do Broku, nad Bug, na skraj Puszczy Białej a także do Piaseczyńskiej Pani, do świątyni położonej niedaleko południowych granic Warszawy.
Warto też sięgnąć do innych tygodników katolickich. W tym tygodniu:
„Gość Niedzielny” na okładce zapowiada spotkanie ze współczesnymi eremitami znakiem czasów nazywając zauważalne odradzanie życia pustelniczego. Poznamy też, z lektury „Gościa”, odpowiedź na pytanie, co Biblia mówi o niezawinionym cierpieniu.
Są w nowym „Gościu” „Tajemnice powstańczej Warszawy i historyczne opracowania dwojga wielkich Polaków – Jadwigę Zamoyską, założycielkę pierwszej w Polsce szkoły gospodarstwa domowego i bł. Czesława Odrowąża, który w tajemniczy sposób powstrzymał Tatarów w początku XIII wieku.
Fascynującą postacią opisaną przez „Gościa” jest Mateusz Cyrwus, 29-latek, który „biegnie 750 km, by sprawdzić siebie i pomóc innym”, a ważnym tematem jest odpowiedź na pytanie „Jak social media zmieniają mózg?”.
Na okładce nowej „Niedzieli” pojawia się zapowiedź zamieszczonej wewnątrz numeru rozmowy – „Jak sekty kaleczą ludzi?”. Temat numeru jest związany z tematyką poruszaną tradycyjnie w sierpniu – jest to próba odpowiedzi na pytanie „Czy Polska przegrywa z alkoholem?”. Jest też w „Niedzieli” rozmowa z kardynałem – nominatem Grzegorzem Rysiem i – w ramach cyklu Świat pod lupą, opracowanie „Gdy Bałtyk zmienia kolor”. W kolejnym numerze dołączanego do „Niedzieli” tygodnika „Bliżej życia z wiarą” można przeczytać „jak Pan Bóg nauczył przebaczania” jest też zachęta „Zaufajcie Bogu”.