1. Dzisiaj o godz. 18.00 nieszpory.
2. Trwa peregrynacja kopii Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela w naszej Parafii jako przygotowanie do 25-lecia koronacji przez św. Jana Pawła II. Osoby, które chcą przyjąć obraz do swojego domu prosimy o indywidualne zgłoszenie do zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
3. W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Tego dnia obchodzony jest też Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
4. W środę wspomnienie św. Józefa rzemieślnika.
5. Od środy przez cały maj sprawować będziemy nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00.
6. W czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca. Msza święta o godz. 17.00 w intencji kapłanów posługujących w naszym kościele oraz o nowe powołania.
7. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski związana z ważnymi wydarzeniami z naszej historii: obrony Jasnej Góry przed Szwedami, ślubów króla Jana Kazimierza, w których powierzył swoje królestwo opiece Matki Najświętszej oraz Konstytucji 3 maja 1791 roku. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, by za wstawiennictwem Maryi wytrwała w wierności Chrystusowi. Msze święte w naszym sanktuarium jak w każdą niedzielę. Z racji pierwszego piątku pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej.
8. W sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00 nabożeństwo pierwszosobotnie według objawień fatimskich.
9. Mszą świętą sprawowaną w sobotę, 4 maja o godz. 19.00, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela przez metropolitę warszawskiego kard. Kazimierza Nycza rozpocznie się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów – Wiktorii i Józefa oraz ich siedmiorga dzieci, na którą jesteśmy wszyscy zaproszeni. Plan peregrynacji w naszej diecezji na stronie www.archwwa.pl
10. W dniach 7 – 15 października parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Szczegóły z ulotką informacyjną oraz zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
11. Wszystkich, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy o zadeklarowanie przekazania 1,5% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Aby to zrobić należy wpisać numer KRS 0000225750 w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego, a w polu „cel szczegółowy” można wpisać „Caritas w parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie”, co spowoduje, że zadeklarowane kwoty mogą wesprzeć działalność naszego parafialnego Caritas dla najuboższych osób w naszej wspólnocie. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Caritas.
12. Kancelaria w tym tygodniu będzie otwarta w poniedziałek, wtorek i czwartek tylko w godz. 16.00-18.00.
Prasa katolicka
W nowym numerze tygodnika „Idziemy” pośród wielu zagadnień otaczającej nas rzeczywistości można znaleźć wiele ważnych tematów, m.in. dr Dariusz Karłowicz, inicjator powołania Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie przypomina jak wielkim kapitałem dla Polski jest to, że bardzo wielu obcych ludzi kojarzy naszą Ojczyznę z Papieżem- Polakiem, w jednym z felietonów znajdziemy refleksję „Czy umiemy jeszcze klękać?”, a o. Dariusz Kowalczyk ukazuje, jak – jego zdaniem – nachalnie i zuchwale w dzisiejszym świecie działa zły duch obłudnie wprowadzając w błąd i czyniąc zamęt w świecie wartości. W trosce o nasz rozwój ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski ukazuje podstępne działanie lenistwa.
Tematem tygodnia jest sprawa zachowania tożsamości narodowej, przeczytamy też artykuł „Jak opowiadać historię?”, i tekst o polskiej walucie. Obok zamieszczono wywiad „Żyd katolik” (przeczytamy tam, jak wiele zmienia w spojrzeniu na rzeczywistość osobista relacja z Jezusem Chrystusem).
Wierny comiesięcznej tradycji tygodnik „Idziemy” publikuje majowy repertuar Filharmonii Narodowej.
W innych tygodnikach katolickich znajdziemy:
W „Gościu Niedzielnym” (jako Rozmowa „Gościa”) znajdziemy rozmowę z kardynałem Giovanni`m Re: „Dziękuję Bogu za Jana Pawła II” – ten wywiad opublikowano w 10. rocznicę kanonizacji Papieża Polaka. Ponieważ rozpocznie się niebawem proces beatyfikacyjny Heleny Kmieć, „Gość” przygotował rozmowę z jej rodzicami. Na rozpoczynający się tydzień, w którym większość z nas będzie miała nieco więcej czasu „Gość” przygotował wiele różnych materiałów, m.in. w działach Kultura czy Nauka.
W „Niedzieli” również wiele treści: o wdzięczności wobec kapłanów, o nagrodzie, jaką Pan Bóg przyzna za wierność, o nadziei i kłamstwie w Biblii, o jedynym zatwierdzonym przez Watykan miejscu objawień maryjnych w Stanach Zjednoczonych, o zbawiennych owocach adoracji Najświętszego Sakramentu. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” jesteśmy zachęceni, by zauważyć Europejski Dzień Pamięci Międzypokoleniowej i poznamy Andrzeja Batora, który jest pewien, że jego głos – baryton jest darem Pana Boga.