Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018

W Ekstremalną Drogę Krzyżową można iść samemu w dowolnym momencie i kierunku. Wystarczy tylko wybrać trasę i wydrukować sobie z internetu dowolne rozważania. Dlatego nie ma nic przygotowanego, ani zabezpieczonego. Wyruszasz wtedy, kiedy sam zdecydujesz i idziesz w milczeniu rozważając Tajemnice Męki Pańskiej. Papież Jan Paweł II robił tak codziennie i został święty!

Bardzo popularne są rozważania EDK dostępne w aplikacji mobilnej „Modlitwa w Drodze”.

Propozycja trasy imienia księdza Ignacego Skorupki od Najświętszego Zbawiciela do Sanktuarium Matki Bożej w Kobyłce jest jedną z wielu dostępnych w Internecie, ale tylko ta startuje z naszej parafii. Trasa ta jest wyjątkowa ponieważ przechodzi przez ważne historycznie miejsca.

Poniżej znajduje się Opis Trasy EDK oraz jej ślad. W aplikacji Endomondo na komputerze bardzo łatwo można ją wyszukać w kategorii Chodzenie – wpisujemy na mapie start z Placu Zbawiciela w Warszawie. Trasa nazywa się „EDK ŚLAD ZBAEICIELA” 2018. Po zaznaczeniu na żółto gwiazdki z prawej strony jej nazwy trasa zostanie dodana do Twoich ulubionych i stanie się widoczna w aplikacji mobilnej Endomondo na telefonie (ta wersja umożliwia śledzenie jej przejścia). Załączamy też dodatkowo ślad w formacie GPX jeśli ktoś pragnie korzystać z innych aplikacji. Jednak najbardziej polecamy wydrukować sobie papierowy opis trasy (np. u sąsiada – element ewangelizacyjny).
Ubierz się odpowiednio do pory roku (np. w marcu może padać).

Msza święta w intencji wyruszających zostanie odprawiona 23 marca o godzinie 21:30. Zapraszamy !

>> Więcej przydatnych informacji
>> Opis trasy (PDF)