Niedziela ze Zbawicielem #biuletyn

niedz-zbawiciel

Dziś XXX Niedziela Zwykła B. Obchodzimy wspomnienie: świętych męczenników Chryzanta i Darii (+ 283/284?); św. Bernarda Calvo, biskupa (+ 1243); świętych męczenników Chrystiana i Kryspina (+ 285); świętych męczenników Cyryna i Antonina (+ III w.); św. Gaudentego z Brescii, biskupa (+ ok. 410); św. Hilarego, biskupa (+ ok. 535); świętych męczenników Kryspina i Kryspiniana (+ III/IV w.); świętych męczenników Martyriusa i Marcjana (+ ok. 351); św. Miniasa, żołnierza, męczennika (+ III/IV w.); świętych męczenników i diakonów Prota i Januarego (+ III/IV w.); bł. Tadeusza Machar, biskupa (+ ok. 1495).

MSZE ŚWIĘTE: 7.00, 8.30, 10.00, 10.30 (dolny kościół), 11.30 (dzieci), 13.00, 15.00 (z koronką do Miłosierdzia Bożego), 18.30 (akademicka), 20.30 (akademicka). SPOWIEDŹ: podczas wszystkich Mszy świętych.

Liturgia przewiduje na dziś następujące czytania mszalne: Księga Jeremiasza 31, 7-9 • Psalm 126,1-6 | List do Hebrajczyków 5,1-6 | Ewangelia wg św. Marka 10,46-52. Zachęcamy do lektury >> Słowa Bożego.

Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć intencje na wypominki roczne i jednorazowe. 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – przypada w następną niedzielę.

Dziś w Rzymie kończy się XIV Zwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów poświęcone rodzinie. Zachęcamy do modlitwy w intencji dobrych owoców pracy Ojców Synodalnych.

Zapoznaj się z >> ogłoszeniami duszpasterskimi na dzisiejszą niedzielę.

Msza święta o godz. 13.00
podczas Mszy świętej do wspólnoty Kościoła zostaną przez chrzest włączone dzieci.

Msza święta o godz. 18.30
w czasie Mszy świętej śpiew poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym, po Mszy grupa poprowadzi czuwanie modlitewne.

>> Zobacz komentarz do dzisiejszej liturgii przygotowany przez Archidiecezję Warszawską!