Niedziela ze Zbawicielem #biuletyn

niedz-zbawiciel

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy dzisiaj wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie.

MSZE ŚWIĘTE: 7.00, 8.30, 10.00, 10.30 (dolny kościół), 11.30 (dzieci), 13.00, 15.00 (z koronką do Miłosierdzia Bożego), 18.30 (akademicka), 20.30 (akademicka). SPOWIEDŹ: podczas wszystkich Mszy świętych.

Liturgia przewiduje na dziś następujące czytania mszalne: Apokalipsa 7,2-4.9-14 | Psalm 24,1-6 | Pierwszy List św. Jana 3,1-3 | Ewangelia wg św. Mateusza 5,1-12a. Zachęcamy do lektury >> Słowa Bożego.

Od 1. do 8. listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć intencje na wypominki roczne i jednorazowe.

Zapoznaj się z >> ogłoszeniami duszpasterskimi na dzisiejszą niedzielę.

Msza święta o godz. 11.30
po Mszy świętej do wspólnoty Kościoła zostanie przez chrzest włączone dziecko.

procesja żałobna o godz. 17.30
podczas procesji będziemy modlić się różańcem w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

Msza święta o godz. 18.30
w intencji zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej.

>> Zobacz komentarz do dzisiejszej liturgii przygotowany przez Archidiecezję Warszawską!