IV Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  2. Weszliśmy w drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy dziś adwentowe rekolekcje parafialne i rekolekcje akademickie pod hasłem „Proś dla siebie o znak od Pana”. Dziś nauka na wszystkich Mszach świętych. W poniedziałek i wtorek Msze święte z nauką o 9.00, 18.30 i 20.00 (dla studentów). Rekolekcje prowadzi ks. Arkadiusz Szczepanik.
  3. Do soboty włącznie o godz. 6.15 roraty. W środę o 6.15 roraty dla studentów a o 17.00 dla dzieci. W sobotę Wigilia. Msze święte tylko w godzinach przedpołudniowych: o 6.15, 7.00, 7.30, 8.00 i 9.00. W tym dniu możliwość spowiedzi tylko podczas tych Mszy. Według tradycji polskiego Kościoła tego dnia zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O północy Pasterka, po niej podzielimy się opłatkiem w naszej parafialnej wspólnocie.
  4. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu naszego kościoła do świąt. Sprzątanie kościoła rozpocznie się w środę o godz. 19.30. Zachęcamy, by przyjść licznie, zaprosić znajomych, bo wtedy praca przebiega sprawnie i w bardzo życzliwej atmosferze.
  5. Przy ołtarzach św. Antoniego i św. Tereski, Parafialny Zespół Caritas organizuje sprzedaż świec i opłatków wigilijnych. Jak co roku fundusze pozyskane z tych akcji wspierają ubogie rodziny i osoby samotne. Młodzież Kręgu Biblijnego rozprowadza siano na stół wigilijny (ofiary na fundusz młodzieżowy).
  6. Zachęcamy wszystkich parafian i Przyjaciół Zbawiciela do nabywania Kalendarza Parafialnego na 2017 rok.  Znajdziemy w nim archiwalne zdjęcia naszego kościoła z obszernymi komentarzami z zakresu historii i sztuki. Tegoroczny kalendarz jest zarazem przewodnikiem po naszej Świątyni. Można go nabyć przy wyjściu kościoła.
  7. Organizujemy wyjazd narciarski w Dolomity, w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Szczegółowych informacji udziela ks. Marcin.
  8. Na Święta polecamy nowy numer biuletynu parafialnego Nasz Zbawiciel, w którym znajdziemy m. in. artykuły podsumowujące miniony rok duszpasterski, fragment listu papieża Franciszka kończącego Jubileusz Miłosierdzia, informacje na temat, działającej w naszej parafii Wspólnoty Rodziców i wagi rodziny w dobrym przeżyciu Świąt. Biuletyn dostępny przy ołtarzu św. Antoniego.
  9. W ostatnim dniu roku, 31 grudnia o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa w intencji zmarłych w mijającym 2016 roku. Intencje na tę Mszę przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  10. Podobnie jak w mijającym roku, na początku stycznia rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsza katecheza w poniedziałek, 9 stycznia. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę, poznać lepiej Pismo święte i naukę Kościoła. Przy wyjściu z kościoła rozdawane będą ulotki informujące o katechezach, które można przekazać także innym osobom.