Wniebowstąpienie Pańskie | Ogłoszenia parafialne

1. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 18.00.
  2. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze, dziś po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę przeznaczoną na pomoc poszkodowanym.
  3. Dziś na Pl. Zbawiciela prowadzona będzie ewangelizacja uliczna: głoszone będzie Słowo Boże i świadectwa wiary. Warto zaprosić kogoś bliskiego czy znajomego i przyjść z nim, by budowała się nasza wiara. Zapraszamy na plac przed kościołem o godz. 16.00.
  4. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w sobotę Uroczystość Matki Bożej Łaskawej – głównej patronki Stolicy.
  5. W poniedziałek, 9 maja o godz. 19.00 w Gmachu Głównym Politechniki w sali 219, odbędzie się pierwsza konferencja tegorocznej Drogi Wojownika – cyklu spotkań tylko dla mężczyzn, szczególnie studentów. Tę pierwszą konferencję na temat: „Wojownik w walce o Miłość” poprowadzi Pani Profesor Wanda Półtawska. Szczegóły dotyczące tej konferencji, jak i późniejszych znajdują się na plakacie umieszczonym przy wyjściu z kościoła.
  6. W piątek przypada 13. dzień miesiąca – zapraszamy na czuwanie w Kaplicy Matki Bożej po Mszy wieczornej do godziny Apelu Jasnogórskiego.
  7. W tym tygodniu odbędą się Juwenalia Politechniki Warszawskiej. Dla tych, którzy wśród wielu wspaniałych propozycji zabawy, chcą znaleźć czas na wyciszenie i modlitwę zapraszamy do naszego kościoła. W piątek o godz. 15.00 Msza św. za studentów i w intencji ewangelizacji. Od godz. 16.00 prowadzona będzie ewangelizacja na Stadionie Syrenki, którą wspierać będzie modlitwa adoracyjna u  nas w dolnym kościele. O godz. 21.00 studenckie uwielbienie w Zbawicielu, które poprowadzi zespół Brighter Day.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w sobotę, 14 maja na czuwanie przed tą uroczystością. Początek o godz. 21.00. Czuwanie zakończy się Mszą św.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy na Uwielbienie Zbawiciela – adorację i modlitwę uwielbienia.
  10. Organizujemy pielgrzymkę do Wąwolnicy i Radecznicy w sobotę, 21 maja. Koszt wyjazdu: 60 zł autokar i 10 zł posiłek. Zapisy dzisiaj po każdej Mszy św.
  11. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w Kroakowie, w lipcu br. Organizujemy także wyjazd naszego duszpasterstwa na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 29 lipca – 2 sierpnia. Zapisy prowadzone są przez naszą stronę internetową. Ponieważ pozostało niewiele czasu, prosimy o jak najszybsze zgłaszanie chęci uczestnictwa.