I Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 14.30 zapraszamy do kina Luna na kolejny seans dla Parafian i Przyjaciół Zbawiciela. Tym razem obejrzymy film „Sprawa Chrystusa”. Bilety w promocyjnej cenie można nabywać w kasie kina na hasło „Parafia Zbawiciela”.
  2. O 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną z racji I Niedzieli Miesiąca.
  3. W naszej parafii trwają rekolekcje dla osób stanu wolnego, które zakończą się Mszą świętą o 18.30.
  4. Przy ołtarzach św. Antoniego i św. Tereski, Parafialny Zespół Caritas organizuje sprzedaż świec i opłatków wigilijnych. Jak co roku fundusze pozyskane z tych akcji wspierają ubogie rodziny i osoby samotne.
  5. Przy wyjściu z kościoła Wspólnota Rodziców rozprowadza kalendarz parafialny na rok 2018. Tegoroczny kalendarz zawiera zdjęcia i opisy wszystkich relikwiarzy czczonych w naszym Sanktuarium. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów pielgrzymkowych Wspólnoty Rodziców.
  6. Od jutra zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 6.15. W środę na Roraty o godz. 6.15 zapraszamy szczególnie studentów – po Mszy śniadanie w dolnym kościele. Także w środy, o 17.00 zapraszamy na roraty zwłaszcza dzieci.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę świętą w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii o godz. 17.00.
  8. W piątek 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszym Sanktuarium będziemy obchodzić odpust. Przygotowaniem do niego jest modlitwa w formie Nieustannego Różańca oraz Nowenna, na którą zapraszamy codziennie o godz. 15.00. 8 grudnia porządek nabożeństw jak w dni powszednie. Dodatkowe Msze święte o godz. 10.00 i 12.00 – w Godzinie Łaski. Na tę Mszę przyjmujemy intencje zbiorowe w zakrystii i kancelarii parafialnej. O godz. 18.30, głównej Mszy świętej odpustowej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Michał Janocha. Podczas tej Mszy zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje parafialne pod hasłem „Napełnieni Duchem Świętym”, które poprowadzi o. Krzysztof Borodziej OMI. Nauka na wszystkich Mszach świętych w niedzielę; w poniedziałek, wtorek i środę Msze z nauką o 9.00, 15.00 i 18.30. Rekolekcje akademickie odbędą się w dniach 17-19 grudnia.
  10. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na pomoc Kościołowi na Wschodzie, zwłaszcza w Syrii i innych krajach dotkniętych wojną.
  11. W dniach 11-14 grudnia z wizytą duszpasterską odwiedzimy nasze Domy Studenckie: Mikrus i Riwierę – szczegółowy plan tej kolędy podamy w przyszłą niedzielę.
  12. Odwiedziny chorych przed świętami w sobotę, 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii.