Niedziela Palmowa | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. Także dziś, o godz. 18.30 rozpoczną się rekolekcje dla osób stanu wolnego „Wolność – Odpowiedzialność – Wzajemność”. Są to zarazem rekolekcje „ostatniej szansy” dla tych, którzy nie mieli dotychczas możliwości uczestniczenia w skupieniu rekolekcyjnym. Msze z nauką także w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Rekolekcje prowadzi ks. Stanisław Szlassa.
  3. Jak co roku, ministranci rozprowadzają przed kościołem palemki. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu ministrantów.
  4. Od Niedzieli Palmowej rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas przeżywania tajemnic śmierci i zmartwychwstania Chrystusa i naszego przygotowania do obchodów Świąt Wielkanocnych. Są to najważniejsze dni w Roku Liturgicznym. Powinny być czasem wyciszenia i zadumy oraz naszej szczególnej modlitwy.
  5. W Wielki Czwartek obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia, przed południem księża będą odprawiać Mszę Świętą Krzyżma w koncelebrze ze wszystkimi biskupami i prezbiterami naszej diecezji w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 10.00. W czasie tej Mszy księża odnowią swoje kapłańskie przyrzeczenia oraz poświęcone zostaną oleje święte używane przy celebracji sakramentów. Na Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej zapraszamy do naszego Sanktuarium o godz. 18.00. Po Mszy czuwanie modlitewne w Ciemnicy do 22.00. W Wielki Czwartek spowiadamy rano do godz. 8.00, po południu od godz. 15.00.
  6. W Wielki Piątek gromadzimy się rano na Ciemnej Jutrzni o godz. 8.00. Droga Krzyżowa połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 14.30 – tą modlitwą rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej z uroczystą adoracją Krzyża o godz. 18.00. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00.
  7. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w godz. 7.00-19.30. Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. O godz. 15.00 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w drugi dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Na Liturgię Paschalną gromadzimy się o godz. 20.00. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece.
  8. Procesja i Msza święta Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00.
  9. Próba dziewczynek sypiących kwiatki w czasie procesji rezurekcyjnej 12 kwietnia o godz. 17.30.
  10. Wszystkich chętnych prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w środę o 19.30. Wiemy, że jeśli przychodzi nas wielu, to praca staje się przyjemna i idzie bardzo sprawnie. W tym czasie zapraszamy też na spotkanie członków męskiej asysty kościelnej.
  11. W poniedziałek, 24 kwietnia o godz. 20.00 rozpocznie się ostatni przed wakacjami kurs przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Zapisy przez formularz na naszej stronie internetowej.
  12. Przy ołtarzu św. Antoniego i św. Tereski Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii.
  13. Żywy Różaniec organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego – w sobotę, 22 kwietnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  14. Zachęcamy również do wzięcia udziału w pielgrzymce parafialnej do Świętej Lipki. Tym razem pielgrzymka połączona będzie z rekreacją. Wyjazd odbędzie się także w sobotę, 22 kwietnia. Szczegółowych informacji udziela ks. Marcin.
  15. Organizujemy kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. W tym roku udamy się do Łącka, w okolice Ustki. Przygotowaliśmy bardzo bogaty program i wiele atrakcji. Z kolei w połowie października organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej i na Synaj. Zapisy tylko do końca kwietnia. Szczegółowych informacji udziela ks. Marcin.