XVIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną.
  2. W tym tygodniu, w środę przypada Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy, a w czwartek Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  3. W przyszłą niedzielę zostanie też przeprowadzona zbiórka celem wsparcia już piętnastu rodzin z Aleppo w Syrii, które objęliśmy opieką w ramach akcji „Rodzina Rodzinie”.
  4. W ubiegłą sobotę na pątniczy szlak wyruszyła nasza akademicka Grupa Biało-Żółta. Serdecznie zachęcamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce i modlitwy za pielgrzymów, zwłaszcza podczas codziennych Mszy świętych o 15.00.
  5. Miesiąc sierpień jest w polskiej tradycji czasem podejmowania wyrzeczeń i szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy zmagają się z nałogiem i przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.
  6. Na czas wakacji dzieciom, młodzieży i wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwego powrotu z wakacji. Do końca sierpnia nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00. Spowiedź w tygodniu tylko podczas Mszy świętych, zaś kancelaria parafialna czynna tylko po południu – od 16.00 do 18.00.