XXIV Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Dziś Parafialny Zespół Caritas przeprowadza po każdej Mszy świętej kwestę przeznaczoną na dofinansowanie podręczników dla uczniów z ubogich rodzin z terenu naszej parafii.
  3. Dziś rozpoczynają się spotkania rodziców i dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.30 rodziców i dzieci ze szkoły przy ul. Nowowiejskiej, a na Mszę o godz. 16.00 ze szkoły przy ul. Sempołowskiej. Na tę godzinę zapraszamy także te dzieci, które uczą się poza terenem naszej parafii, a będą miały komunię w naszym kościele.
  4. Dziś o godz. 14.30 zapraszamy do Kina Luna na fil pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica”. Bilety ulgowe można nabyć w kasie kina na hasło „Parafia Zbawiciela”.
  5. W związku z inicjatywą ustawodawczą obrony dzieci poczętych „Zatrzymaj aborcję”, przy wyjściu z kościoła jest możliwość poparcia tej inicjatywy swoim podpisem.
  6. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki – głównego patrona Polski i patrona młodzieży, w czwartek święto św. Mateusza  – Apostoła i Ewangelisty, a w sobotę wspomnienie św. o. Pio.
  7. Prowadzimy zapisy młodzieży klas trzecich gimnazjum i licealistów na kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania. Spotkania rozpoczną się w październiku. Zapisy przyjmujemy po Mszach świętych w zakrystii oraz w ciągu tygodnia w kancelarii. Także w październiku rozpocznie się kolejny kurs przygotowujący do bierzmowania dla dorosłych – zapisy przez naszą stronę internetową.
  8. W związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim, jaki miał miejsce na początku lipca, kard. Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji została przeprowadzona zbiórka do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej katedry.
  9. W sobotę, 7 października organizujemy wyjazd do miejscowości Kleszczele w ramach akcji modlitewnej „Różaniec do granic”. Informacje na plakatach przy wyjściu z kościoła.
  10. Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 14 października. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  11. Dziewczęta i chłopców w wieku od 8 do 12 lat zapraszamy do działających przy naszej parafii gromad harcerskich Skautów Europy. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr Rymuza. Zapisywać można się w zakrystii i kancelarii parafialnej.