Narodzenia Jana Chrzciciela | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś i przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego o 18.00
  2. Po Mszach świętych przedstawiciele Przymierza Rodzin, działającego przy naszej Parafii przeprowadzają kwestę ofiar na dofinansowanie obozu wakacyjnego dla dzieci najbardziej potrzebujących.
  3. Dziś po Mszy o 18.30 zapraszamy na koncert chóru kameralnego „Tibi Domine” wieńczący sezon artystyczny. Wstęp wolny.
  4. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to także dzień imienin ks. Piotra Burgońskiego, ks. Pawła Stępnia i ks. Piotra Rymuzy. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  5. W lipcu zapraszamy studentów na wspólny odpoczynek do Witowa k/Zakopanego. Dom otwarty będzie od 2 do 15 lipca – można przyjechać na kilka dni, na cały tydzień lub na dwa tygodnie. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta, która od 33 lat pielgrzymuje na Jasną Górę zaprasza na pielgrzymi szlak w dniach 5-14 sierpnia. Bliższych informacji na temat tych wydarzeń udziela ks. Piotr Rymuza.
  6. Zgodnie z decyzją ks. kard. Kazimierza Nycza, 1 lipca urząd proboszcza naszej Parafii obejmie ks. Robert Strzemieczny. Ksiądz prałat Tadeusz Sowa pozostaje w naszej wspólnocie jako rezydent, dalej będzie też realizował zadania w Kurii Metropolitalnej. Przywitanie nowego Proboszcza odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy o 13.00. W tym roku z naszej parafii odchodzą księża rezydenci: ks. Piotr Burgoński, ks. Paweł Stępień i ks. Moises Marin Perez. Serdecznie dziękujemy im za posługę duszpasterską i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa na dalszej drodze kapłańskiego posługiwania.
  7. Na czas wakacji dzieciom, młodzieży i wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwego powrotu z wakacji. Od 1 lipca do końca sierpnia nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00. Od jutra spowiedź w tygodniu tylko podczas Mszy świętych, zaś kancelaria parafialna czynna tylko po południu – od 16.00 do 18.00.