Zmiany personalne u Zbawiciela

19 i 20 czerwca zostały ogłoszone dekrety o zmianach miejsc posługi księży naszej archidiecezji. W tym roku zmiany dotknęły także naszą parafię.

Ksiądz prałat Tadeusz Sowa ustąpił z urzędu proboszcza, pozostaje jednak w parafii jako rezydent, dalej będzie też pełnił funkcję Moderatora Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Ksiądz dr Piotr Burgoński skierowany na zamieszkanie w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym „Dobre Miejsce” w Warszawie, przy zachowaniu pełnionych funkcji w PWTW.

Ksiądz dr Paweł Stępień mianowany rezydentem w kościele rektorskim św. Grzegorza w Warszawie, w dekanacie wolskim.

Ksiądz Moises Marin Perez mianowany rezydentem w parafii św. Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim, przy zachowaniu funkcji sprawowanych w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim.

Nowym proboszczem naszej Parafii został mianowany ksiądz Robert Strzemieczny, dotychczasowy proboszcz parafii Narodzenia NMP w Warszawie (dekanat staromiejski).

Jako rezydenci do zespołu duszpasterskiego dołączą: ksiądz dr Bartłomiej Pergoł, notariusz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej oraz ksiądz Łukasz Przybylski, rejonowy duszpasterz młodzieży i wizytator nauczania religii.

Zmiana na urzędzie proboszcza wchodzi w życie 1 lipca, a pozostałe zmiany 26 sierpnia.