Niedziela Miłosierdzia Bożego | Ogłoszenia parafialne

1. W II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Szczególnie zapraszamy dziś na Mszę o godz. 15.00, którą tradycyjnie rozpoczniemy modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia. Na tę Mszę przyjmujemy jeszcze intencje zbiorowe w zakrystii. O 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  2. Po tej Mszy odbędzie się wielkanocne spotkanie popielgrzymkowe związanej z naszym ośrodkiem duszpasterskim Grupy Biało-Żółtej – serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków pielgrzymki akademickiej na Jasną Górę.
  3. Przy wyjściu z kościoła przeprowadzana jest dziś zbiórka celem wsparcia 15 rodzin z Aleppo w Syrii, które objęliśmy opieką.
  4. Przez pięć niedziel wielkanocnych na Pl. Zbawiciela prowadzona będzie ewangelizacja uliczna: głoszone będzie Słowo Boże i świadectwa wiary. Każdy może przyjść i słuchać Dobrej Nowiny. Warto zaprosić kogoś bliskiego czy znajomego i przyjść z nim, by budowała się nasza wiara. Zapraszamy już dziś i w następne niedziele wielkanocne na plac przed kościołem o godz. 16.00.
  5. W sobotę, 14 kwietnia Żywy Różaniec organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Rywałdzie i miejsca przetrzymywania kard. Stefana Wyszyńskiego. Nawiedzimy także Sanktuarium w Skępem. Zapisy przy wyjściu z kościoła.
  6. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy tego dnia do szczególnej modlitwy w intencji życia.
  7. W piątek przypada 13. dzień miesiąca. O 19.30 zapraszamy na procesję różańcową, jako dziękczynienie za koronację Obrazu Matki Zbawiciela.
  8. Ruch Światło-Życie zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, czyli rekolekcje skierowane do młodzieży, studentów i dorosłych. Na spotkanie składa się modlitwa, konferencja, praca w mniejszych grupach i indywidualna praca z Pismem Świętym. Kolejne spotkanie w piątek o 19.30 na plebanii.
  9. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XIII Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy pod hasłem „Jestem za życiem”, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Przed rozpoczęciem Marszu zostanie odprawiona Msza święta w Archikatedrze Warszawskiej o 11.00.
  10. W poniedziałek, 16 kwietnia o godz. 20.00 rozpocznie się ostatni przed wakacjami kurs przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Zapisy przez formularz na naszej stronie internetowej.
  11. Grupa ewangelizacyjna Kręgu Biblijnego organizuje dla wszystkich zainteresowanych rekolekcje „Kurs Filip”, które odbędą się 21-22 kwietnia w Ożarowie Mazowieckim. Szczegółowych informacji udziela s. Leonia, posługująca w kancelarii. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub przez formularz na naszej stronie internetowej.