Niedziela Trójcy Świętej | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś i do końca maja zapraszamy na nabożeństwo majowe o 18.00. Od piątku, w Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne z nabożeństwem czerwcowym codziennie o 17.45.
  2. Przy wyjściu z kościoła przedstawiciele parafialnej scholi dziecięcej „Aniołki Zbawiciela” przeprowadzają kwestę celem wsparcia ich wakacyjnego wyjazdu.
  3. Jutro przypada 37. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Na Mszę świętą o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia zapraszamy o 18.30.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana „Bożym Ciałem”. Msze święte według porządku niedzielnego. Rano organizujemy pielgrzymkę różańcową, która weźmie udział w procesji centralnej idącej Krakowskim Przedmieściem. Zbiórka przed kościołem o 9.00. Po południu o 16.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta w naszym kościele, a po niej – ok. 16.30 wyruszy procesja do naszego kościoła św. Aleksandra. Procesja przejdzie Pl. Zbawiciela, Al. Wyzwolenia, Służewską, Koszykową i Al. Ujazdowskimi na Pl. Trzech Krzyży. Zachęcamy, by zgodnie z polską tradycją na czas procesji udekorować okna i balkony domów.
  5. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Próby odbędą się poniedziałek, wtorek i środę o 17.30 na placu przed plebanią.
  6. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej, a w sobotę zapraszamy na nabożeństwo maryjne według objawień fatimskich po Mszy świętej o 9.00.
  7. W piątek po Mszy świętej o 18.30 zapraszamy serdeczne na koncert chóru Veres Palné Gimnazium z Budapesztu oraz chóru Sonus Innumerabiles, działającego przy Liceum im. Stanislawa Staszica w Warszawie. W czasie koncertu usłyszymy muzykę sakralna węgierska i polską.
  8. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy też po raz jedenasty obchodzić Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za Niepodległość. Z tej okazji słowo zaproszenia kieruje do nas ks. kard. Kazimierz Nycz. Jak w poprzednich latach włączymy się w procesję, gdy przechodzić będzie skrajem naszej Parafii – wyruszymy sprzed kościoła o 8.30. Do uczestniczenia w tych ważnych wydarzeniach gorąco zapraszamy. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
  10. Także w przyszłą niedzielę o 14.30 zapraszamy do kina Luna na film „Jako w niebie, tak i w Komańczy” – fabularyzowany dokument przedstawiający część historii internowania kard. Stefana Wyszyńskiego. W trakcie spotkania skieruje do nas słowo sekretarz Księdza Prymasa – ksiądz prałat Bronisław Piasecki. Bilety w promocyjnej cenie są do nabycia w kasie kina.