Wniebowstąpienie Pańskie | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś i przez cały tydzień o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  2. Dziś 13. dzień miesiąca, dlatego po Mszy świętej o 18.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za koronację Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela z procesją różańcową.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzić Święto św. Macieja, apostoła, a w środę Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – głównego patrona naszej Archidiecezji.
  4. W sobotę, będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Chorych – zapraszamy na Mszę świętą z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 11.00. Prosimy wszystkich o zainteresowanie się sytuacją bliskich sąsiadów i pomoc w dotarciu na tę Mszę. Osoby, które będą potrzebować pomocy w dotarciu do kościoła prosimy zgłaszać do kancelarii parafialnej. Po Mszy świętej odbędzie się braterskie spotkanie w domu parafialnym.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Wigilię uroczystości zapraszamy na uroczyste czuwanie od godz. 21.00. Czuwanie poprowadzi Droga Neokatechumenalna. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku przyjęcia komunii świętej w tym świętym czasie.
  6. Żywy Różaniec organizuję pielgrzymkę autokarową z nocnym czuwaniem na Jasną Górę. Wyjazd w piątek, 1 czerwca. Zapisy po Mszy świętej przy wyjściu z kościoła.
  7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu. Nawiedzimy również: Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie, parafię neounicką w Kostomłotach oraz Muzeum Diecezjalne w Siedlcach z prezentacją słynnego obrazu pędzla El Greca. Termin pielgrzymki: sobota, 26 maja. Dodatkowych informacji udziela w zakrystii i kancelarii parafialnej ks. Marcin. Serdecznie zapraszamy!
  8. Rok temu nasza parafia włączyła się do akcji Caritas „Rodzina Rodzinie”, polegającej na wspieraniu rodzin w Syrii i Libanie. Wzięliśmy pod opiekę 15 rodzin z Aleppo. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Zbawiciela za hojność i wrażliwość na dramat rodzin syryjskich, które choć geograficznie odległe, są bliskie naszym sercom. Od dziś nasza akcja się zmienia. Zachęcamy do dalszej, indywidualnej pomocy. Szczegółowe sprawozdanie z akcji znajduje się w gablocie Akcji Katolickiej. Przy stolikach z prasą znajdują się ulotki informujące o tym, jak dalej włączać się w akcję.