XVI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
  2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory.
  3. W poniedziałek święto św. Brygidy (1303-1373), szwedzkiej mistyczki, patronki Europy.
  4. We wtorek św. Kingi (1234-1292), była polską księżną, a następnie klaryską w Starym Sączu.
  5. W środę 25 lipca obchodzić będziemy święto św. Jakuba Apostoła, pierwszego męczennika wśród Apostołów, patrona Hiszpanii. Tradycyjnie w tym dniu za wstawiennictwem św. Krzysztofa modlimy się w intencji wszystkich kierowców. Tego dnia po Mszy świętej o godz. 18.30 odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych na placu przy plebanii, wjazd od ulicy Mokotowskiej. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.
  6. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.
  7. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta, która od 33 lat pielgrzymuje do Częstochowy z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną zaprasza na pielgrzymi szlak w dniach 5-14 sierpnia. Zapisy w dniach 2-4 sierpnia w krużgankach kościoła św. Anny. W przyszłą niedzielę pielgrzymi będą przyjmować intencje, w których modlić się będą podczas rekolekcji w drodze. Przeprowadzą też kwestę ofiar, które będą przeznaczone na zakup produktów spożywczych na czas pielgrzymowania. Bliższych informacji na temat pielgrzymki udzielają ks. Tadeusz Sowa i ks. Piotr Rymuza, którzy pielgrzymują z grupą Biało-Żółtą.
  8. Na czas wakacji dzieciom, młodzieży i wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwego powrotu z wakacji. Do końca sierpnia nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00. Spowiedź w tygodniu tylko podczas Mszy świętych, zaś kancelaria parafialna czynna tylko po południu – od 16.00 do 18.00.