XXII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną z racji I niedzieli miesiąca.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek  o 17.00 zapraszamy na Mszę w intencji kapłanów naszej Parafii, a w piątek do korzystania ze spowiedzi i przyjęcia komunii świętej wynagradzającej.
  3. W najbliższy piątek rozpoczną się spotkania młodzieżowej wspólnoty Kręgu Biblijnego „RUAH”. Wspólnota jest otwarta na nowe osoby, które pragną przeżywać wiarę i rozważać Słowo Boże w towarzystwie młodych rówieśników. Zapraszamy 7 września o 18.30 do świetlicy parafialnej. Także w piątek o 19.30 w sali nr 6 odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie Oazy. Zapraszamy wszystkich związanych z Ruchem Światło-Życie i tych, którzy chcieliby dołączyć.
  4. W sobotę przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie nazywane Świętem Matki Bożej Siewnej.
  5. W przyszłą niedzielę Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza o 13.00 na Mszę świętą dziękczynną za 50 lat istnienia tej wspólnoty w naszej Parafii. Po Mszy odbędzie się spotkanie braterskie.
  6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Seminarium.
  7. Rozpoczynamy zapisy młodzieży klas trzecich gimnazjum i licealistów na kurs przygotowujący do bierzmowania. Spotkania rozpoczną się pod koniec września. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. W październiku rozpocznie się kurs do bierzmowania dla osób dorosłych – zapisy przez naszą stronę internetową.
  8. Przygotowanie do I Komunii Świętej rozpocznie się 16 września podczas Mszy świętej o 16.00. Zapisy przyjmuje s. Gracjana i ks. Michał.
  9. Dziewczęta i chłopców w wieku od 8 do 12 lat zapraszamy do działających przy naszej parafii gromad harcerskich Skautów Europy. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr. Zapisywać można się w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  10. W czwartek, 13 września podczas Mszy świętej o 18.30 przedstawiciele Apostolatu Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia przekażą naszej wspólnocie Ikonę Niepokalanego Serca Maryi. Ikona zacznie peregrynację w rodzinach w naszej parafii od grudnia. Opiekunem Apostolatu jest ks. Michał, który przyjmuje zapisy do rodziny kapliczkowej.
  11. Kończymy prace zabezpieczające przy wieży naszego kościoła. Już dziś zapraszamy na uroczyste poświęcenie nowego krzyża, które odbędzie się w Święto Podwyższenia Krzyża – w piątek, 14 września. Prace przy wieży wznowimy po zgromadzeniu niezbędnych środków.
  12. W sobotę, 15 września dzieci wraz z rodzicami udadzą się na II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. W programie Msza święta, udział w zabawie, koncert i wspólna uczta przy grillu. Informacje u s. Gracjany i ks. Michała oraz na plakatach w gablotach.
  13. Prowadzone przez jezuitów Collegium Bobolanum Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie prowadzi jeszcze nabór na studia stacjonarne z teologii, politologii i pedagogiki. Klimat uczelni tworzą bezpośrednie relacje wykładowców i studentów. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Wydziału i na ulotkach znajdujących się na stoliku z prasą.
  14. Po wakacjach wracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy świętych. W dni powszednie będą Msze święte o godz. 9.00 i 17.00. Od jutra wznawiamy także spowiedź od poniedziałku do piątku w godz. 6.30-9.30 i 15.00-19.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 9.30-11.00 i 16.00-18.00.