XXIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  2. Dziś po Mszy o 18.30 zapraszamy na koncert muzyki dawnej na lutnię barokową, gitarę barokową i teorbę. Wystąpią Ekaterina Pozharytskaja  i Alessio Pardo.
  3. W tym tygodniu przypadają ważne wspomnienia maryjne – w środę Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, a w sobotę Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  4. W czwartek, podczas Mszy świętej o 18.30 przedstawiciele Apostolatu Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia przekażą naszej wspólnocie Ikonę Niepokalanego Serca Matki Bożej. Ikona zacznie peregrynację w rodzinach w naszej parafii od grudnia. Opiekunem Apostolatu jest ks. Michał, który przyjmuje zapisy do rodziny kapliczkowej.
  5. Także w czwartek przypada 13. dzień miesiąca. Po Mszy świętej o 18.30 zapraszamy na procesję różańcową – dziękczynienie za dar koronacji Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela.
  6. Kończymy prace zabezpieczające przy wieży naszego kościoła. Już dziś zapraszamy na symboliczne poświęcenie nowego krzyża, które odbędzie się w najbliższy piątek, w który przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prace przy wieży wznowimy po zgromadzeniu niezbędnych środków.
  7. W sobotę zapraszamy na II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. W programie Msza święta, udział w zabawie, koncert i wspólna uczta przy grillu. Informacje u s. Gracjany i ks. Michała oraz na plakatach w gablotach.
  8. Przygotowanie do I Komunii Świętej rozpocznie się w przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętej o 16.00. Zapisy przyjmuje s. Gracjana i ks. Michał.
  9. Trwają zapisy młodzieży klas trzecich gimnazjum i licealistów na kurs przygotowujący do bierzmowania. Spotkania rozpoczną się pod koniec września. Zapisy w zakrystii i kancelarii. W październiku rozpocznie się też kurs do dla osób dorosłych – zapisy przez naszą stronę internetową.
  10. Zapraszamy narzeczonych i pary rozeznające swoje powołanie małżeńskie na kurs przedmałżeński, który obejmuje cykl 10 spotkań w piątki o 17.30. Pierwsze spotkanie 12 października. Zapisy przez stronę internetową Parafii.
  11. Dziewczęta i chłopców w wieku od 8 do 12 lat zapraszamy do działających przy naszej parafii gromad harcerskich Skautów Europy. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr. Zapisywać można się w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  12. Organizujemy pielgrzymkę-wyprawę do Lwowa i okolic w dniach 11-14 października. W programie są również Żółkiew, Olesko, Podhorce, Złoczów i Stryj – miejsca ciekawe turystycznie i związane z historią Polski. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Informacje przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii parafialnej.