XXIX Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. W październiku codziennie zapraszamy na różaniec o 17.45. Także dziś zapraszamy na to nabożeństwo, w czasie którego będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy.
  2. Dziś o 14.30 zapraszamy do kina Luna na polski film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, oparty na książce Arkadego Fiedlera. Bilety można nabyć w kasie kina w promocyjnej cenie.
  3. Także dziś rozpoczynamy w naszej parafii akademickie rekolekcje „na dobry początek” pod hasłem „Czy warto zakochać się na studiach?”. Poprowadzi je znany duszpasterz akademicki i duszpasterz małżeństw, twórca dominikańskich „Spotkań Małżeńskich” – o. Mirosław Pilśniak OP. Msza z homilią rekolekcyjną dziś, w poniedziałek i wtorek o 20.30.
  4. Krąg Biblijny RUAH zaprasza studentów i tych, którzy je ukończyli na spotkania modlitewne, które się odbywają w trzecią niedzielę miesiąca o 17.00 w świetlicy. Pierwsze w tym roku spotkanie odbędzie się dzisiaj.
  5. Jutro przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy za jego wstawiennictwem w naszym Sanktuarium.
  6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Spotkania w każdy poniedziałek o 19.15 w dolnym kościele. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła.
  7. W czwartek przypada ogólnopolski dzień modlitwy Żywego Różańca o beatyfikację założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca, sługi Bożej Pauliny Jaricot. Będziemy modlić się o to dzieło w Polsce i o jego rozwój. W tych intencjach będzie w naszej parafii sprawowana Msza święta o 17.00.
  8. Zachęcamy do lektury nowego numeru biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”, który jest dostępny przy ołtarzu św. Antoniego. W numerze oprócz relacji z wakacyjnych wyjazdów i bieżących informacji z życia parafii, znajdziemy również artykuły poświęcone 50-leciu Franciszkańskiego Zakonu Świeckich czy roli różańca w życiu duchowym. Ofiary składane za biuletyn są cegiełką na prace remontowe w naszym kościele.
  9. Zbliżają się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W naszej parafii przyjmujemy wypominki roczne, które odczytujemy w każdą niedzielę o 9.30 a w pierwszy poniedziałek miesiąca o 18.30 odprawiamy w tych intencjach Mszę świętą. Przyjmujemy też intencje na procesje żałobne, które zostaną odprawione 1 i 2 listopada o 17.30. Intencje te prosimy składać u księży przy wyjściu z kościoła lub w kancelarii. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje i ofiary na wypominki jednorazowe, odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o 17.45.