XXVIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec codziennie o 17.45.
  2. Obchodzimy dziś XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Po Mszach organizowana jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą młodzież.
  3. Dziś Mszą świętą o 15.00 rozpocznie się kolejne spotkanie popielgrzymkowe związanej z naszym duszpasterstwem Grupy Biało-Żółtej – serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków WAPM.
  4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszej parafii już jutro o 19.15 w dolnym kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  5. Jutro rozpocznie się też kurs do bierzmowania dla osób dorosłych. Spotkanie rozpocznie się o 20.00 w kościele. Zapisy przez stronę internetową Parafii.
  6. W tym tygodniu we wtorek przypada 40. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w czwartek święto św. Łukasza – Ewangelisty, a w piątek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki.
  7. W nocy z 20 na 21 października młodzież naszej Archidiecezji podejmie modlitewne czuwanie na Jasnej Górze w intencji trwającego Synodu Biskupów. Chętnych do wyjazdu prosimy o zapisywanie się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Szczegółowych informacji udziela ks. Marcin.
  8. W przyszłą niedzielę, 21 października zapraszamy na polski film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, oparty na książce Arkadego Fiedlera. Seans rozpocznie się w kinie Luna o 14.30. Bilety można nabyć w kasie kina w promocyjnej cenie.
  9. Także w przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii akademickie rekolekcje „na dobry początek” pod hasłem „Czy warto zakochać się na studiach?”. Poprowadzi je znany duszpasterz akademicki i duszpasterz małżeństw, twórca dominikańskich „Spotkań Małżeńskich” – o. Mirosław Pilśniak OP. Msza z homilią rekolekcyjną w niedzielę, poniedziałek i wtorek o 20.30.
  10. Krąg Biblijny RUAH zaprasza studentów i tych, którzy je ukończyli na spotkania modlitewne, które się odbywają w trzecią niedzielę miesiąca o 17.00 w świetlicy. Najbliższe spotkanie w przyszłą niedzielę.
  11. Zbliżają się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W naszej parafii przyjmujemy wypominki roczne, które odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 9.30 a w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30 odprawiamy w tych intencjach Mszę świętą. Intencje te prosimy składać u księży przy wyjściu z kościoła lub w kancelarii. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje i ofiary na wypominki jednorazowe, odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.45.