XXVII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 17.30 zapraszamy na procesję różańcową. Intencje na procesję można jeszcze składać do puszki przy ołtarzu św. Antoniego.
  2. Trwa miesiąc październik – czas szczególnie poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie o 17.45.
  3. W przyszłą sobotę przypada kolejna rocznica zakończenia Objawień Fatimskich. Jest to zarazem 13-ty dzień miesiąca, dlatego zapraszamy na procesję różańcową i czuwanie po Mszy o godz. 18.30, jako wyraz naszej wdzięczności za  koronację Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Po Mszach świętych organizowana będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą młodzież.
  5. Także w przyszłą niedzielę, Mszą świętą o 15.00 rozpocznie się kolejne spotkanie popielgrzymkowe związanej z naszym duszpasterstwem Grupy Biało-Żółtej – serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków WAPM.
  6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszej parafii w poniedziałek, 15 października o 19.15 w dolnym kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  7. Trwają jeszcze zapisy na kurs przedmałżeński, który rozpocznie się w najbliższy piątek o 17.30 w dolnym kościele. Można zapisywać się też na kurs do bierzmowania dla osób dorosłych, który rozpocznie się 15 października. Zapisy przez stronę internetową Parafii.
  8. W niedzielę, 21 października zapraszamy na polski film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, oparty na książce Arkadego Fiedlera. Seans rozpocznie się w kinie Luna o 14.30. Bilety można nabyć w kasie kina w promocyjnej cenie.
  9. W nocy z 20 na 21 października młodzież naszej Archidiecezji podejmie modlitewne czuwanie przed wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Modlić się będą w intencji trwającego w Rzymie Synodu Biskupów poświęconego młodzieży, wierze i rozeznawaniu powołania. Chętnych do wyjazdu i podjęcia modlitwy prosimy o zapisywanie się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Szczegółowych informacji udziela ks. Marcin.
  10. W dniach 21-23 października odbędą się w naszej parafii rekolekcje akademickie pod hasłem „Czy warto zakochać się na studiach?”. Poprowadzi je znany duszpasterz akademicki i duszpasterz małżeństw, twórca dominikańskich „Spotkań Małżeńskich” – o. Mirosław Pilśniak OP.
  11. Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Wyrazem naszej pamięci o zmarłych jest ofiarowana w ich intencji Msza święta. Będziemy gromadzić się także na modlitwie wypominkowej. W naszej parafii przyjmujemy wypominki roczne, które odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 9.30 a w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30 odprawiamy w tych intencjach Mszę świętą. Intencje te prosimy składać w kancelarii. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje i ofiary na wypominki jednorazowe, odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.45.