XXXII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Obchodzimy dziś Święto Niepodległości. Dziękujemy Bogu za 100 lat od odzyskania niepodległości i prosimy Boga o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zachęcamy do włączenia się w rozmaite formy modlitwy i świętowania. Dziś o 9.00 kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę podczas której będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolną i niepodległą Polskę oraz zawierzać Bogu losy jej i całego narodu. O 17.00 odbędzie się w Świątyni Opatrzności okolicznościowy koncert, a po nim wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych.
  2. W naszej parafii o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w czasie którego będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.
  3. W listopadzie różaniec w intencjach wypominkowych od poniedziałku do soboty o 17.45. Przy ołtarzu św. Ekspedyta stoi puszka, do której możemy składać intencje na te wypominki. Wypominki roczne przyjmowane są jeszcze w kancelarii.
  4. We wtorek przypada 13. dzień miesiąca, w którym wyrażamy wdzięczność Bogu za dar koronacji Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela. W związku z tym zapraszamy na procesję różańcową po Mszy o 18.30 i czuwanie do 21.00.
  5. W tym tygodniu rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja Ikony Niepokalanego Serca Matki Bożej w ramach Apostolatu Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia. Uroczysta Msza święta z udziałem rodzin tworzących Rodzinę Kapliczkową i wszystkich czcicieli Matki Bożej zostanie odprawiona w najbliższy piątek 16 listopada o godz. 18.30 we wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia.
  6. W przyszłą niedzielę, w związku ze Świętem Politechniki Warszawskiej, zostanie odprawiona uroczysta Msza święta o godz. 20.30 w intencji naszego środowiska akademickiego. Mszy przewodniczył będzie bp Michał Janocha.