I Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy czas Misji Świętych, które mają być okazją do odnowy wiary w naszej wspólnocie parafialnej. Okazją do odbycia Misji jest 110. rocznica wprowadzenia do naszego sanktuarium wizerunku Matki Zbawiciela. Misje potrwają do przyszłej niedzieli. Zachęcamy, by codziennie przychodzić i słuchać Słowa Bożego, które pomoże nam w dobrym przeżyciu tegorocznego Adwentu. Msze święte z nauką w tygodniu o 9.00, 15.00 i 18.30. Po ostatniej Mszy świętej specjalna katecheza lub nabożeństwo, kończące się Apelem Jasnogórskim. W przyszłą niedzielę nauka misyjna na wszystkich Mszach świętych. Szczegółowy program Misji jest dostępny na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.
  2. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną z racji I niedzieli miesiąca.
  3. W kiosku przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć pobłogosławione opłatki na wigilijny stół. Fundusze zbierane przy tej okazji wesprą prace remontowe na zewnątrz naszej świątyni. Opłatki można też nabywać w tygodniu w kancelarii.
  4. Przy wyjściu z kościoła dzieci ze scholi „Aniołki Zbawiciela” rozprowadzają świece Caritas w ramach wsparcia najbardziej potrzebujących oraz dzieci z parafialnej scholi.
  5. Od jutra zapraszamy na Roraty w dni powszednie o 6.15. W środę na Roraty o 6.15 zapraszamy szczególnie studentów – po Mszy śniadanie w dolnym kościele. Także w środy, o 17.00 zapraszamy na roraty zwłaszcza dzieci.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – w czwartek zapraszamy na Mszę świętą w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii o 17.00, w piątek zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi i przyjęcia komunii świętej wynagradzającej, a w sobotę na nabożeństwo adoracyjne według Objawień Fatimskich po Mszy świętej o 9.00.
  7. W sobotę, podczas Mszy świętej o 18.30 ks. infułat Jan Miazek udzieli sakramentu bierzmowania osobom dorosłym.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia w sposób szczególny będziemy polecać się Bogu przez orędownictwo Maryi w Godzinie Łaski. Naszą modlitwę rozpoczniemy Mszą świętą o 11.30. Na tę Mszę przyjmujemy intencje zbiorowe w zakrystii i kancelarii parafialnej. Po niej rozpocznie się nabożeństwo adoracyjne w kaplicy Matki Zbawiciela.
  9. Także w przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje akademickie. Msze święte z konferencją w niedzielę, poniedziałek i wtorek o 20.30. Rekolekcje wygłosi o. Janusz Pyda OP z krakowskiego duszpasterstwa akademickiego „Beczka”.
  10. Akademickie Stowarzyszenie Katolickie „Soli Deo” w dniach 2-4 grudnia zaprasza studentów na cykl katechez adwentowych w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Katechezy pod hasłem „Jak nie zgubić Boga w Boże Narodzenie?” wygłosi ks. Grzegorz Demczyszak.