II Niedziela Wielkanocna | Ogłoszenia parafialne

1. Obchodzimy dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy dziś szczególnie na Mszę o 15.00, którą jak zwykle rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Na tę Mszę przyjmujemy jeszcze intencje zbiorowe w zakrystii.
  2. Po Mszy o 15.00 odbędzie się wielkanocne spotkanie popielgrzymkowe związanej z naszym duszpasterskim akademickim Grupy Biało-Żółtej – serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.
  3. Dziś o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  4. W poniedziałek będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy. Jest to też Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
  5. W środę rozpoczynamy maj – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Codziennie o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
  6. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte w naszym Sanktuarium według porządku niedzielnego. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii o 17.00. W piątek zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo według objawień fatimskich po Mszy świętej o 9.00.
  8. W poniedziałek, 6 maja o 20.00 rozpocznie się ostatni przed wakacjami kurs przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Zapisy przez formularz na naszej stronie internetowej.
  9. Ruch Światło-Życie zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, czyli rekolekcje skierowane do młodzieży, studentów i dorosłych. Spotkania rozpoczną się w piątek, 10 maja o 19.30 na plebanii.
  10. W sobotę, 11 maja odbędzie się pielgrzymka do Sokółki, Świętej Wody i Białegostoku. Informacje i zapisy przy wyjściu z kościoła oraz u ks. Michała.
  11. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętego Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich oraz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 25 maja. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Szczegółowe informacje u ks. Marcina.
  12. Wszystkich Parafian i Przyjaciół zapraszamy na film „Miłość i Miłosierdzie”. To fabularyzowany dokument o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej. Seans odbędzie się w niedzielę, 26 maja o 14.30. Bilety w promocyjnej cenie można już nabywać w kasie kina na hasło „Parafia Zbawiciela”.
  13. Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium – www.wmsd.waw.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.