Niedziela Wielkanocna | Ogłoszenia parafialne

1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Zbawiciela składamy najlepsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus przeprowadza nas do prawdziwego życia i dodaje nadziei w sytuacjach zagubienia i cierpienia.
  2. W Niedzielę Wielkanocną zapraszamy na Mszę z procesją rezurekcyjną o 6.00. Nie będzie Mszy o 7.00. Pozostałe Msze według porządku niedzielnego.
  3. Obchód Triduum Paschalnego zakończymy uroczystymi Nieszpory o 17.45.
  4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w naszym Sanktuarium, jak w każdą niedzielę. Tego dnia taca będzie tradycyjnie przeznaczona na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  5. Do przyszłej niedzieli będzie trwała Oktawa Wielkanocy, czas szczególnej radości ze Zmartwychwstania Chrystusa. W związku z tym, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym tygodniu spowiedź tylko podczas Mszy świętych, a kancelaria czynna jedynie po południu w godz. 16.00-18.00.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia szczególnie zapraszamy na Mszę o 15.00, którą jak zwykle rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Na tę Mszę przyjmujemy intencję zbiorową w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  7. Po tej Mszy odbędzie się wielkanocne spotkanie popielgrzymkowe związanej z naszym duszpasterskim akademickim Grupy Biało-Żółtej – serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.
  8. W poniedziałek, 6 maja o 20.00 rozpocznie się ostatni przed wakacjami kurs przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Zapisy przez formularz na naszej stronie internetowej.
  9. Ruch Światło-Życie zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, czyli rekolekcje skierowane do młodzieży, studentów i dorosłych. Spotkania rozpoczną się w piątek, 10 maja o 19.30 na plebanii. Seminarium składa się z 10 cotygodniowych spotkań. Każde z nich obejmuje modlitwę, konferencję, pracę w mniejszych grupach i indywidualna pracę z Pismem Świętym. Rekolekcje trwają przez cały okres Seminarium, nie tylko w czasie wspólnych spotkań, ale także w formie indywidualnej, w ramach własnej pracy.
  10. W sobotę, 11 maja odbędzie się pielgrzymka do Sokółki, Świętej Wody i Białegostoku. Zapisy od Niedzieli Miłosierdzia przy wyjściu z kościoła. Szczegółowe informacje u ks. Michała
  11. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”. Aktualny numer zawiera informacje, które mogą być pomocą w lepszym przeżywaniu czasu paschalnego oraz przygotowaniu do jubileuszu koronacji obrazu Matki Zbawiciela. Biuletyn znajdziemy na stoliku z prasą przy ołtarzu św. Antoniego.