IV Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: dziś, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 15.45, 17.30 (dla dzieci), o 19.00, i o 20.00 (dla młodzieży i studentów).  Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się 12 kwietnia.
  2. Przy wyjściu z kościoła dzieci z parafialnej scholi „Aniołki Zbawiciela” rozprowadzają świece wielkanocne Caritas. Dochód wesprze najbardziej potrzebujących oraz wakacyjny wyjazd dzieci z  naszej parafii do Zakopanego.
  3. Gościmy dziś także w naszej parafii Wspólnotę L’Arche, która wspiera dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną i prowadzi w Warszawie rodzinny dom. Członkowie wspólnoty przy wyjściu z kościoła będą zbierać środki na prowadzenie Domu i zapewnienie bezpieczeństwa jego mieszkańcom.
  4. We wtorek, 2 kwietnia przypada 14. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Tego dnia na Placu Piłsudskiego o godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne, organizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za dar życia i świętości Papieża Polaka.
  5. W najbliższy czwartek rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Franciszek Longchamps de Bérier. Msze święte z nauką w czwartek i piątek o 9.00, 15.00 i 18.30, w sobotę – o 9.00, 12.00 (dodatkowa Msza święta), 18.30, a w przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych, poza Mszą akademicką.
  6. Na rekolekcje akademickie zapraszamy w dn. 14-16 kwietnia. Poprowadzą je o. Tomasz Nowak OP i br. Szymon Janowski OFMCap.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę świętą w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii o godz. 17.00, w piątek zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo według objawień fatimskich po Mszy świętej o godz. 9.00.
  8. Wszystkich chętnych Parafian i Przyjaciół Zbawiciela, zapraszamy na pielgrzymkę pokutną na Święty Krzyż. Odbędzie się ona w sobotę przed Niedzielą Palmową, 13 kwietnia. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marcina.
  9. 6 maja rozpocznie się ostatni przed wakacjami kurs przygotowujący do bierzmowania dla osób dorosłych. Szczegółowe informacje i zapisy przez formularz na stronie internetowej Parafii.