V Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś ostatni dzień rekolekcji parafialnych, głoszonych przez ks. Franciszka Longchamps de Bérier. Nauka dziś na wszystkich Mszach, poza Mszą akademicką.
  2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: dziś, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 15.45 i 17.30 (dla dzieci). W najbliższy piątek, o 19.15 (po Mszy o 18.30) zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej o 20.00.
  3. Przy wyjściu z kościoła dzieci z parafialnej scholi „Aniołki Zbawiciela” rozprowadzają świece wielkanocne Caritas. Dochód wesprze najbardziej potrzebujących oraz wakacyjny wyjazd dzieci z  naszej parafii do Zakopanego.
  4. „Dialog w małżeństwie drogą do jedności. O co chodzi?” to temat kolejnych warsztatów dla małżeństw. Spotkanie odbędzie się jutro, w poniedziałek 8 o 19.00 w dolnym kościele.
  5. W najbliższą sobotę przypada 13. dzień miesiąca. Po Mszy o 18.30 zapraszamy na procesję różańcową jako dziękczynienie za dar koronacji obrazu Matki Zbawiciela.
  6. Wszystkich chętnych Parafian i Przyjaciół Zbawiciela, zapraszamy na pielgrzymkę pokutną na Święty Krzyż. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marcina.
  7. Także w najbliższą sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Będzie to święto młodzieży w łączności z papieżem Franciszkiem, który w Niedzielę Palmową spotyka się z młodymi w Rzymie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Rozpoczęcie o 11.00.
  8. Osoby chore, które nie mogą skorzystać z sakramentu spowiedzi w kościele, a chciałyby to zrobić przed Wielkanocą prosimy zgłaszać do czwartku w kancelarii parafialnej. Chorych odwiedzimy w przyszłą sobotę, 13 kwietnia przed południem.
  9. W przyszłą niedzielę o 20.30 rozpoczniemy rekolekcje dla środowiska akademickiego, a zarazem rekolekcje „ostatniej szansy”. Poprowadzą je o. Tomasz Nowak OP i br. Szymon Janowski OFMCap.
  10. 6 maja rozpocznie się ostatni przed wakacjami kurs przygotowujący do bierzmowania dla osób dorosłych. Szczegółowe informacje i zapisy przez formularz na stronie internetowej Parafii.