Trójcy Świętej | Ogłoszenia parafialne

1. Dziękujemy dziś Bogu za obecność w naszym sanktuarium wizerunku Matki Zbawiciela w XX rocznicę koronacji, której 13 czerwca 1999 roku dokonał św. Jan Paweł II. Główna Msza jubileuszowa o 13.00. Homilię wygłosi przeor klasztoru oo. paulinów w Warszawie – o. Marek Tomczyk. Po Mszy świętej wyruszymy z procesją z wizerunkiem Matki Zbawiciela wokół pl. Zbawiciela. Zachęcamy wszystkich Parafian i Przyjaciół do włączenia się do naszego wspólnego dziękczynienia.
  2. Dziś i przez cały tydzień zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego o 18.00.
  3. Także dziś o 19.30 zapraszamy na koncert Chóru „Iuvenis”. Repertuar obejmie najpiękniejsze kompozycje sakralnej muzyki chóralnej w tym utwory m. in. Mozarta, Czajkowskiego, Barbera i Rachamninowa. Chór zapewni też oprawę muzyczną Mszy o 18.30.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana „Bożym Ciałem”. Msze święte według porządku niedzielnego. Rano organizujemy pielgrzymkę różańcową, która weźmie udział w procesji centralnej idącej Krakowskim Przedmieściem. Zbiórka przed kościołem o 9.00. Po południu o 16.00 zostanie odprawiona Msza święta w kościele św. Aleksandra, a po niej – ok. 16.30 wyruszy procesja do naszego kościoła. Procesja przejdzie Pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskimi, Koszykową, Służewską, Al. Wyzwolenia na Pl. Zbawiciela. Zachęcamy, by zgodnie z polską tradycją na czas procesji udekorować okna i balkony domów.
  5. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Próby odbędą się poniedziałek, wtorek i środę o 17.30 na placu przed plebanią.
  6. W lipcu zapraszamy studentów na wspólny odpoczynek do Witowa k/Zakopanego. Dom otwarty będzie od 1 do 13 lipca – można przyjechać na kilka dni, na cały tydzień lub na dwa tygodnie. Bliższych informacji udziela ks. Piotr.
  7. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta, która od 34 lat pielgrzymuje do Częstochowy z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną zaprasza na pielgrzymi szlak w dniach 5-14 sierpnia. Szczegółowych informacji udziela także ks. Piotr. W przyszłą niedzielę pielgrzymi będą przyjmować intencje, w których modlić się będą podczas rekolekcji w drodze. Przeprowadzą też kwestę ofiar, które będą przeznaczone na zakup produktów spożywczych na czas pielgrzymowania.
  8. Nasza parafia we współpracy z Radiem „Wnet” organizuje w dniach 19-29 września br. pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Libanu, ojczyzny św. Charbela. Szczegóły w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy ołtarzu św. Antoniego dostępny jest najnowszy numer biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel” – specjalne wydanie z okazji jubileuszu koronacji wizerunku Matki Zbawiciela.