Zesłanie Ducha Świętego | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocny. Przypominamy o obowiązku przyjęcia Komunii Świętej w tym czasie. Jutro rozpoczniemy okres zwykły.
  2. Dziś i przez cały tydzień zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego o 18.00.
  3. Także dziś o 19.30 wystąpi z koncertem Chór „Tibi Domine” oraz Chór „Eolides” z Paryża. W programie muzyka a capella z różnych epok. Wcześniej chóry zapewnią oprawę muzyczną Mszy świętej o 18.30.
  4. W poniedziałek będziemy obchodzić Święto Matki Bożej – Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy dziękować Bogu za obecność w naszym sanktuarium wizerunku Matki Zbawiciela w XX rocznicę koronacji, której 13 czerwca 1999 roku dokonał św. Jan Paweł II. Główna Msza jubileuszowa zostanie odprawiona w niedzielę o 13.00. Homilię wygłosi przeor klasztoru oo. paulinów w Warszawie – o. Marek Tomczyk. Po Mszy świętej wyruszymy z procesją z wizerunkiem Matki Zbawiciela wokół placu Zbawiciela. Wcześniej będziemy przeżywać triduum przygotowania duchowego do jubileuszu. Od czwartku do soboty zapraszamy na Msze o 18.30, w czasie których naukę będzie głosił o. Albert Oksiędzki, paulin. Po Mszach codziennie czuwanie przed wizerunkiem Matki Zbawiciela do Apelu Jasnogórskiego o 21.00. Zachęcamy wszystkich Parafian i Przyjaciół do włączenia się do naszego wspólnego dziękczynienia.
  6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o 15.00 ks. infułat Jan Miazek udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym, przygotowującym się do tego sakramentu w naszym ośrodku duszpasterskim.
  7. W przyszłą niedzielę o 19.30 zapraszamy na koncert Chóru „Iuvenis”. Repertuar obejmie najpiękniejsze kompozycje sakralnej muzyki chóralnej w tym utwory m. in. Mozarta, Czajkowskiego, Barbera i Rachamninowa. Chór zapewni też oprawę muzyczną Mszy o 18.30.
  8. Podczas Mszy świętej o 20.30 w przyszłą niedzielę będziemy dziękować Bogu za mijający rok pracy formacyjnej w Duszpasterstwie Akademickim „Sandał”.
  9. W lipcu zapraszamy studentów na wspólny odpoczynek do Witowa k/Zakopanego. Dom otwarty będzie od 1 do 13 lipca – można przyjechać na kilka dni, na cały tydzień lub na dwa tygodnie. Bliższych informacji udziela ks. Piotr.
  10. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta, która od 34 lat pielgrzymuje do Częstochowy z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną zaprasza na pielgrzymi szlak w dniach 5-14 sierpnia. Szczegółowych informacji udziela także ks. Piotr.
  11. Nasza parafia we współpracy z Radiem „Wnet” organizuje w dniach 19-29 września br. pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Libanu, ojczyzny św. Charbela. Szczegóły w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  12. Zmarła śp. Henryka Kalisz, Mama naszego Pana Organisty. Polecajmy ją miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…