VI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. O 18.00 zapraszamy dziś na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Msza święta z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców dzisiaj o 16.00.
  3. Jutro o 20.00 w kościele rozpocznie się kolejny kurs przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Zapisy przez formularz na naszej stronie internetowej lub na pierwszym spotkaniu.
  4. W piątek będziemy obchodzić Święto Katedry św. Piotra. Pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła Chrystusowego wierni obchodzili już w IV w. Święto to jest okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu wybranemu zgodnie z wolą Chrystusa pasterzowi Kościoła Powszechnego.
  5. Narzeczonych i pary rozeznające swoje powołanie małżeńskie zapraszamy na Kurs Przedmałżeński. Obejmuje on cykl 10 spotkań w piątki o 17.30, trzy spotkania w Poradni Rodzinnej oraz skupienie dla narzeczonych na zakończenie kursu. Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek o 17.30 w dolnym kościele. Zapisy przez naszą stronę internetową i w kancelarii.
  6. W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. Był uczniem św. Jana Ewangelisty. Zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa.
  7. Trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży. Na spotkania zapraszamy w poniedziałki i czwartki o 19.30 w dolnym kościele.
  8. Zachęcamy Parafian i Przyjaciół Zbawiciela do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas, niosąc w ten sposób pomoc najbardziej potrzebującym. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Caritas.
  9. Prasę katolicką można nabyć przy ołtarzu św. Antoniego lub przy wyjściach.
  10. W minionym tygodniu zmarła Mama posługującej w naszej Parafii s. Renaty – śp. Marianna Cicha. Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek o 12.00. Wieczny odpoczynek…