VIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Obchodzimy dziś 12. rocznicę nominacji na stolicę metropolitalną w Warszawie Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, a jutro dzień jego świętego patrona. Wypraszajmy dla naszego Arcybiskupa dar Bożego błogosławieństwa, przyzywając opieki Matki Zbawiciela i św. Kazimierza.
  2. Dziś w polskim Kościele rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także podejmowania wyrzeczeń w intencji nawrócenia grzeszników.
  3. O 17.45 zapraszamy dziś na nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną z racji I niedzieli miesiąca.
  4. Zapraszamy na wspólne wyjście do kina. Tym razem na drugą część filmu „Bóg nie umarł”. Seans dla Parafian i Przyjaciół odbędzie się dziś o 14.30. Bilety do nabycia w kasie kina „Luna” w promocyjnej cenie na hasło „Parafia Zbawiciela”.
  5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze święte tego dnia o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 15.00, 17.00, 18.30 i 20.30. Spowiedź i posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy świętej. Droga Krzyżowa po Mszy o 15.00, a Gorzkie Żale po Mszy o 18.30. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły – możemy zjeść jeden posiłek do syta. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: w każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 15.45, 17.30 (dla dzieci), o 19.00, i o 20.00 (dla młodzieży i studentów).
  7. W tym tygodniu także pierwszy czwartek miesiąca. Msza w intencji kapłanów posługujących w naszej Parafii o 17.00.
  8. W przyszłą sobotę, 9 marca Region Warszawski Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie przeżywał swoje święto związane z osobą patronki – bł. Anielą Salawą. Uroczystości rozpocznie Msza święta o 10.00, po niej zapraszamy na konferencję poświęconą bł. Anieli i spotkanie braterskie.
  9. Wszystkich pielgrzymów i sympatyków Grupy Biało-Żółtej pielgrzymki akademickiej na Jasną Górę zapraszamy na kolejne spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie Mszą świętą o 20.30.
  10. Wspólnota Kręgu Biblijnego „RUAH” zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne „Kurs Filip”, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Ożarowie Mazowieckim w dniach 6-7 kwietnia. Zapisy przez stronę internetową parafii lub w kancelarii.
  11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Hiszpanii w dniach 23-30 maja br. W programie m. in. Madryt, Santiago de Compostela, Toledo i Avila. Szczegółowe informacje  w zakrystii i kancelarii.