Wszystkich Świętych | Ogłoszenia parafialne

1. Jutro przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte będą sprawowane według porządku sobotniego, czyli o 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 17.00 i 18.30. Dodatkowa Msza o 12.00. Na tę Mszę przyjmujemy intencję zbiorową za bliskich zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i parafian. Dziś i jutro o 17.30 procesja żałobna, a po niej Msza za zmarłych. Intencje na te procesje, jak i wypominki roczne, które odczytujemy w każdą niedzielę o 9.30, można składać u księży przy wyjściu z kościoła lub w kancelarii. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje na wypominki jednorazowe odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o 17.45.
  2. Za pobożne odwiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada i modlitwę za zmarłych można uzyskać codziennie odpust zupełny. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Jutro odpust taki można uzyskać jeden raz nawiedzając kościół, zachowując powyższe warunki i modląc się w intencjach papieskich modlitwą „Ojcze nasz” i Wyznaniem wiary.
  3. Dziś pierwszy piątek, a jutro pierwsza sobota miesiąca. Dziś zachęcamy do odbycia spowiedzi pierwszopiątkowej i przyjęcia komunii świętej wynagradzającej, a jutro zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich po Mszy o 9.00.
  4. Przypominamy, że w związku z przypadającą dziś uroczystością nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Zachęcamy do lektury nowego numeru biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”, który jest dostępny przy ołtarzu św. Antoniego. Oprócz bieżących informacji z życia parafii, duża część numeru jest poświęcona pracom remontowym w naszym kościele. Z każdym dniem rosną rusztowania, które mają pomóc ocalić naszą zabytkową świątynię. To wielki wysiłek finansowy dla Parafii, a jednocześnie ogrom utrudnień w codziennym funkcjonowaniu. Wierzymy, że wspólnie przetrwamy czas remontu. Wszystkich Parafian i Przyjaciół prosimy o wsparcie duchowe, ale i materialne tego dzieła.