XXXI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. W listopadzie różaniec w intencjach wypominkowych od poniedziałku do soboty o 17.45. Przy ołtarzu św. Ekspedyta stoi puszka, do której możemy składać intencje na te wypominki. Wypominki roczne przyjmowane są jeszcze przez księży przy wyjściu z kościoła i w kancelarii.
  3. W najbliższy czwartek o 19.15 zapraszamy na koncert polskich i holenderskich kompozycji a cappella w wykonaniu związanego z naszym duszpasterstwem chóru „Tibi Domine” oraz chóru „In the Quest” z Holandii. Wstęp wolny.
  4. W sobotę będziemy obchodzić Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  5. W przyszłą niedzielę odbędzie kiermasz książek i naturalnych produktów na bazie wosku pszczelego organizowany przez naszą diecezjalną księgarnię.
  6. Przypominamy, że za pobożne odwiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada i jednoczesną modlitwę za zmarłych można uzyskać codziennie odpust zupełny. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Warunki odpustu: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu (nawet powszedniego), stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
  7. Zapraszamy na film „Nieplanowane”. To oparty na faktach film o tragicznej rzeczywistości zabijania poczętych i nienarodzonych dzieci. Seans dla Parafian i Przyjaciół odbędzie się w niedzielę, 17 listopada o 14.30. Bilety można już nabywać w kinie Luna w promocyjnej cenie na hasło „Parafia”.
  8. W naszym Duszpasterstwie Akademickim „Sandał” rozpoczęła działalność grupa wolontariatu. Rozpoczynamy pilotażowy program wsparcia osób starszych na terenie Parafii w prostych codziennych czynnościach, jak zrobienie zakupów, drobne porządki, wspólny spacer, czy po prostu rozmowa. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Piotrem.
  9. Zachęcamy do lektury nowego numeru biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”, który jest dostępny przy ołtarzu św. Antoniego. Duża część numeru poświęcona  jest pracom remontowym w naszym kościele. Z każdym dniem rosną rusztowania, które mają pomóc ocalić naszą zabytkową świątynię. Wszystkich Parafian i Przyjaciół prosimy o wsparcie duchowe, ale i materialne tego dzieła.