Wszystkich Świętych u Zbawiciela

1 listopada obchodzimy w Kościele Uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, który przypomina nam o naszym wspólnym powołaniu do świętości. W związku z uroczystością, w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

MSZE ŚWIĘTE >> 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 15.00, 18.30, 20.30
SPOWIEDŹ >> podczas każdej Mszy świętej

O 17.30 zapraszamy na procesję żałobną podczas której w modlitwie różańcowej będziemy polecać Bogu bliskich zmarłych.

2 listopada obchodzimy w Kościele Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To dzień zadumy, w którym wspominamy tych, którzy poprzedzili nas w drodze do nieba i wypraszamy im łaskę oglądania Boga w wieczności. W tym roku tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca.

MSZE ŚWIĘTE >> 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 12.00 (dodatkowa), 17.00, 18.30
SPOWIEDŹ >> podczas każdej Mszy świętej

Za pobożne odwiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada i jednoczesną modlitwę za zmarłych można uzyskać codziennie odpust zupełny. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego; stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego); przyjęcie Komunii świętej; odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego. 2 listopada odpust taki można uzyskać jeden raz nawiedzając kościół, zachowując powyższe warunki i modląc się w intencjach papieskich modlitwą „Ojcze nasz” i Wyznaniem wiary.