Rocznica poświęcenia kościoła | Ogłoszenia parafialne

1. W październiku codziennie zapraszamy na różaniec o 17.45. W listopadzie o tej samej porze modlitwa różańcowa w intencjach wypominkowych.
  2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Spotkania w każdy poniedziałek o 19.15 w dolnym kościele.
  3. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych, a w sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. 1 listopada Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, a 2 listopada – według porządku dnia powszedniego z dodatkową Mszą o 12.00. Na tę Mszę przyjmujemy intencję zbiorową za bliskich zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i parafian. 1 i 2 listopada o 17.30 procesja żałobna, a po niej Msza za zmarłych. Intencje na te procesje, jak i wypominki roczne, które odczytujemy w każdą niedzielę o 9.30, można składać u księży przy wyjściu z kościoła lub w kancelarii. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje na wypominki jednorazowe odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o 17.45.
  4. W związku z uroczystością, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Za pobożne odwiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada i jednoczesną modlitwę za zmarłych można uzyskać codziennie odpust zupełny. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, stan łaski uświęcającej,  przyjęcie Komunii świętej, odmówienie modlitwy w intencjach papieskich. 2 listopada odpust taki można uzyskać jeden raz nawiedzając kościół, zachowując powyższe warunki i modląc się w intencjach papieskich modlitwą „Ojcze nasz” i Wyznaniem wiary.
  6. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej i komunii świętej wynagradzającej, w sobotę nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich po Mszy o 9.00.
  7. Zachęcamy do lektury nowego numeru biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”, który jest dostępny przy ołtarzu św. Antoniego. Oprócz bieżących informacji z życia parafii, duża część numeru jest poświęcona pracom remontowym w naszym kościele. Z każdym dniem rosną rusztowania, które mają pomóc ocalić naszą zabytkową świątynię. To wielki wysiłek finansowy dla Parafii, a jednocześnie ogrom utrudnień w codziennym funkcjonowaniu. Wierzymy, że wspólnie przetrwamy czas remontu. Wszystkich Parafian i Przyjaciół prosimy o wsparcie duchowe, ale i materialne tego dzieła.