XXIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.
  2. „Porozmawiajmy spokojnie o… dekalogu”. Wspólnota Rodziców istniejąca przy naszej parafii zaprasza na spotkania formacyjne skupione wokół rozważań o 10. Przykazaniach. Pierwsze spotkanie jutro, w poniedziałek o 19.30 w sali nr 5 na plebanii. Spotkania prowadzi ks. Michał.
  3. W tym tygodniu w czwartek przypada Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, a w sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  4. W piątek przypada 13. dzień miesiąca. Po Mszy świętej o 18.30 zapraszamy na procesję różańcową – dziękczynienie za dar koronacji Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela.
  5. Duszpasterstwo dzieci przy naszej parafii zaprasza na rodzinny wyjazd na III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. Rozpoczynamy w przyszłą sobotę Mszą świętą o 11.00. Dojazd własnym transportem.
  6. Parafia organizuje wyjazd na czuwanie modlitewne we Włocławku pod hasłem: „Polska pod krzyżem”. Wyjazd autokarem z Al. Wyzwolenia o 6.00 w przyszłą sobotę, powrót w niedzielę w godzinach porannych, koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  7. W przyszłą niedzielę, rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie informacyjne o 16.00.
  8. Trwają zapisy młodzieży klas ósmych szkoły podstawowej i licealistów na kurs przygotowujący do bierzmowania. Spotkania rozpoczną się pod koniec września. Zapisy w zakrystii i kancelarii. W październiku rozpocznie się też kurs do dla osób dorosłych – zapisy przez naszą stronę internetową.
  9. Dziewczęta w wieku 8-12 lat i chłopców w wieku 12-17 lat zapraszamy do działających przy naszej parafii gromady i drużyny harcerskiej Skautów Europy. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr. Zapisywać można się w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  10. 10.Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Gniezna, Biskupina, Kruszwicy i Włocławka. Wyjazd w sobotę, 21 września o 6.00. Koszt 85 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marcina, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  11. 11.Organizujemy też pielgrzymkę do Torunia, Płocka i Włocławka w dniach 28-29 września. Zapisy i informacje u ks. Michała i w kancelarii parafialnej.
  12. 12.Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.