XXII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. Obchodzimy dzisiaj 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W intencji wszystkich poległych w obronie Ojczyzny zostanie odprawiona Msza święta o 18.30.
  3. Dzisiaj przypada także wspomnienie bł. Bronisławy – jest to dzień imienin ks. Prałata Bronisława Piaseckiego. Msza święta w intencji dostojnego Solenizanta o 10.00.
  4. Wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny: dzieci i młodzież, dyrekcje szkół, nauczycieli i wychowawców, rodziców i dziadków zapraszamy na Msze święte według porządku podanego w szkołach. Informacje podane są na stronach internetowych poszczególnych szkół. Będziemy dziękować za czas wakacyjnego odpoczynku i prosić o błogosławieństwo na kolejny rok nauki i pracy pedagogicznej.
  5. Od jutra powracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy świętych. W dni powszednie wracają Msze święte o godz. 9.00 i 17.00. Spowiedź od 6.30 do 9.30 i od 15.00 do 19.00.  Kancelaria parafialna czynna będzie także przed południem od 9.30 do 11.00.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe, święte powołania z naszej parafii. W piątek zachęcamy do spowiedzi, szczególnie dzieci i młodzież na początek roku szkolnego. W sobotę po Mszy świętej o 9.00 nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich.
  7. Duszpasterstwo dzieci przy naszej parafii zaprasza na rodzinny wyjazd na III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. Rozpoczynamy w sobotę, 14 września Mszą świętą o 11.00. Dojazd własnym transportem.
  8. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Gniezna, Biskupina, Kruszwicy i Włocławka. Wyjazd w sobotę, 21 września o 6.00. Koszt 85 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marcina, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  9. W planach jest także pielgrzymka do Torunia, Płocka i Włocławka w dniach 28-29 września. Zapisy od przyszłej niedzieli u ks. Michała.
  10.  W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
  11.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku i rozprowadzanej przy wyjściu z kościoła.
  12.  Wszystkim wracającym z wakacji życzymy bezpiecznego powrotu do domu.