XXIV Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  2. Rozpoczynamy dziś IX Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. To czas szczególnej modlitwy za dzieci, młodzież i wszystkich wychowawców, nauczycieli oraz katechetów. Polecajmy ich opiece Matki Zbawiciela i wypraszajmy dar Bożego błogosławieństwa na nowy rok szkolny.
  3. W tym tygodniu we wtorek przypada Wspomnienie Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – Arcybiskupa Warszawskiego, w środę Święto Św. Stanisława Kostki – patrona Polski i naszej archidiecezji, a w sobotę Święto Św. Mateusza – apostoła i ewangelisty.
  4. Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza chętną młodzież męską do posługi w czasie Mszy świętych. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w środę, o 19.15 w sali na plebanii.
  5. Trwają zapisy młodzieży klas ósmych szkoły podstawowej i licealistów na kurs przygotowujący do bierzmowania. Spotkania organizacyjne odbędzie się 29 września po Mszy świętej o 15.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii. W październiku rozpocznie się też kurs do dla osób dorosłych – zapisywać się można przez formularz na naszej stronie internetowej.
  6. Dziewczęta w wieku 8-12 lat i chłopców w wieku 12-17 lat zapraszamy do działających przy naszej parafii gromady i drużyny harcerskiej Skautów Europy. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr. Zapisywać można się w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  7. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Gniezna, Biskupina, Kruszwicy i Włocławka. Wyjazd w sobotę, 21 września o 6.00. Koszt 85 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marcina, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Organizujemy też pielgrzymkę do Torunia, Płocka i Włocławka w dniach 28-29 września. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Michała, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.