I Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: dziś, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 15.45, 17.30 (dla dzieci), o 19.00, i o 20.00 (dla młodzieży i studentów).
  2. We wtorek przypada 13. rocznica nominacji na stolicę metropolitalną w Warszawie Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, a w środę dzień jego świętego patrona. Wypraszajmy dla naszego Arcybiskupa dar Bożego błogosławieństwa, przyzywając opieki Matki Zbawiciela i św. Kazimierza.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji kapłanów posługujących w naszej Parafii i o nowe powołania kapłańskie. W piątek zachęcamy do odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo adoracyjne według Objawień fatimskich po Mszy świętej o 9.00.
  4. „Trzy filary życia” – pod takim hasłem od piątku do niedzieli będą odbywać się w naszym kościele rekolekcje dla dorosłych stanu wolnego powołanych do małżeństwa i rozeznających drogę dla siebie. Nauki rekolekcyjne na Mszach świętych o 18.30 wygłosi ks. Stanisław Szlassa – psychoterapeuta i duszpasterz singli. W związku z rekolekcjami w najbliższy piątek Droga Krzyżowa o 15.45, 17.30 i 19.30. Drogę Krzyżową o 19.30 poprowadzi Ksiądz Rekolekcjonista.
  5. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad gentes”.
  6. Rekolekcje parafialne w tym roku odbędą się w dn. 29 marca – 1 kwietnia i poprowadzi je ks. Maciej Gierula. Na rekolekcje akademickie zapraszamy w dn. 5 – 7 kwietnia. Poprowadzi je bp prof. Michał Janocha.