VII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. W polskim Kościele rozpoczynamy dziś 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także podejmowania wyrzeczeń w intencji nawrócenia grzeszników.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze święte tego dnia o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 15.00, 17.00, 18.30 i 20.30. Spowiedź i posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy świętej. Droga Krzyżowa po Mszy o 15.00, a Gorzkie Żale po Mszy o 18.30. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły – możemy zjeść trzy posiłki, w tym jeden do syta. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nawiązującej do tradycji rzymskiej, liturgii stacyjnej. Lista kościołów stacyjnych na plakatach w gablotach.
  5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: w każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 15.45, 17.30 (dla dzieci), o 19.00, i o 20.00 (dla młodzieży i studentów).
  6. W piątek przypada 28. dzień miesiąca, w którym tradycyjnie gromadzimy się na modlitwie, wspominając osobę i dzieło kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy szczególnie na Mszę o 18.30, która będzie sprawowana w intencji o owoce przyszłej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.
  7. Jest to także „Dzień modlitwy wynagradzającej i postu” za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Wszystkich pokrzywdzonych otoczmy tego dnia naszą serdeczną modlitwą.
  8. Narzeczonych i pary rozeznające swoje powołanie małżeńskie zapraszamy na Kurs Przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w piątek o 17.30 w dolnym kościele. Zapisy przez naszą stronę internetową.
  9. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na utrzymanie seminarium duchownego.