IV Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Prosimy, by w zgodzie z własnym sumieniem, ale też poczuciem odpowiedzialności społecznej i miłości braterskiej skorzystać z dyspensy z obowiązku w udziale w niedzielnej Mszy świętej. Korzystając z dyspensy, prosimy o zadbanie, by w skupieniu i z pobożnością obejrzeć lub wysłuchać transmisję Mszy świętej w mediach.
  2. W tygodniu Msze święte według normalnego porządku. Spowiedź w czasie wszystkich Mszy. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.00 do 21.00 w kaplicy Matki Zbawiciela. Kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach 16.00-18.00.
  3. W przyszłą niedzielę Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 15.00, 18.30 i 20.30. Jeżeli będą przemawiały za tym względy bezpieczeństwa, księża będą gotowi, by każdorazowo odprawić drugą Mszę w kościele dolnym.
  4. Prosimy, by ze względów sanitarnych Komunię Świętą przyjmować do rąk. Należy położyć rękę lewą na prawej, tak by ksiądz położył Ciało Pańskie na lewej ręce, następnie nie odchodząc od księdza prawą ręką spożyć Ciało Pańskie.
  5. W związku z epidemią zaplanowane rekolekcje parafialne odbędą się w innym terminie.
  6. Zachęcamy, by w związku z epidemią nie odkładać odbycia sakramentu spowiedzi na ostatnie dni przed Wielkanocą. W ciagu tygodnia można swobodnie  i bez tłoku skorzystać z sakramentu pojednania podczas wszystkich Mszy świętych.
  7. W Wielkim Poście prowadzimy nabożeństwa pasyjne: w niedziele Gorzkie Żale z nauką pasyjną o 17.30. W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej po Mszach o 15.00, 17.00 i 18.30 oraz o godzinie 20.00.
  8. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia w sposób szczególny modlimy się o ochronę życia poczętego. Dziś i środę będziemy mogli podjąć dobrowolne zobowiązanie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy wyjściu z kościoła można nabyć modlitewnik, który pomoże w dobrym duchowym przeżyciu czasu duchowej adopcji.
  9. Po raz kolejny podejmujemy w tym tygodniu w naszych domach modlitwę w formie Nieustannego Różańca w intencjach wynagradzających i z prośbą o ustanie epidemii. Zapisy drogą telefoniczną. Szczegółowe informacje na stoliku pod chórem.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Stolik z prasą jest dostępny przy ołtarzu św. Ekspedyta.