Porządek nabożeństw w związku z epidemią

Epidemia choroby COVID-19 napełnia niepokojem wielu z nas. Jako duszpasterze Parafii Rzymskokatolickiej Najświętszego Zbawiciela tym bardziej chcemy być blisko naszych Parafian i wszystkich, których nazywamy Przyjaciółmi Zbawiciela. Jednocześnie w pełni respektujemy i prosimy o zachowanie wszystkich poleceń władzy cywilnej, których celem jest wspólne dobro naszej Ojczyzny. Polskę i naszą stolicę – Warszawę zawierzamy opiece Matki Zbawiciela – patronki naszego Sanktuarium. W związku z kolejnymi zaleceniami sanitarnymi, informujemy:

1. Kościół Zbawiciela pozostanie otwarty w tygodniu od 6.00 do 21.00, a w niedziele od 7.00 do 22.00, prosimy jednak o przestrzeganie poleceń służb sanitarnych, przede wszystkim, by w różnych formach kultu nie uczestniczyło więcej, jak pięć osób, nie licząc duchownych. Prosimy Was, byście byli odpowiedzialni i podporządkowali się poleceniom służb porządkowych, ale też sami zachowali czujność tak, by nasz Kościół mógł pozostać otwarty w ważnym czasie przygotowania paschalnego.
  2. W związku z powyższymi wymaganiami, nie wszyscy będą mogli wziąć udział we Mszach świętych, choć dalej będą sprawowane według normalnego porządku niedzielnego i tygodniowego. Dlatego w czasie dyżurów spowiedniczych poza Mszami, spowiadający kapłani będą rozdzielać Komunię Świętą przy ołtarzu Wieczerzy Pańskiej i Miłosierdzia Bożego co około 20 minut tak, by jednocześnie nie oczekiwało więcej niż pięć osób.
  3. Kapłani będą spowiadać w czasie wszystkich Mszy świętych oraz 9.30-12.00 oraz 15.00-19.00.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Zbawiciela w tygodniu 7.00-21.00, a w niedzielę 8.00-21.30.
  5. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku 16.00-18.00. Prosimy jednak o osobiste załatwianie w niej jedynie spraw najważniejszych. O ile to możliwe, prosimy o korzystanie z kontaktu telefonicznego lub przez pocztę elektroniczną.
  6. W czasie epidemii opieką i pomocą chcemy otoczyć osoby starsze i potrzebujące. Proponujemy im pomoc w zrobieniu zakupów i innych potrzebach, których realizacja łączy się z wyjściem z domu. Prosimy o zgłaszanie takich osób z terenu naszej Parafii pod numer telefonu: 790 252 400. Jeżeli ktoś chciałby nas wesprzeć w tej pomocy, także prosimy o kontakt pod ten numer.
  7. Nasza parafia jest utrzymywana z ofiar wiernych. Osoby, które chciałyby wesprzeć utrzymanie bieżącego funkcjonowania Parafii mogą dokonać przelewu na numer konta: 06 2030 0045 1110 0000 0070 8970, w tytule podając: „Darowizna na cele kultu religijnego – taca”. Taką darowiznę – zgodnie z zasadami prawa – można odpisać od podatku.

Choć nasza wspólnota doświadcza wielu trudności i musi godzić się na bolesne wyrzeczenia, pozostajemy w jedności z Wami wszystkimi. Jako ludzie wiary ufamy, że Bóg nie opuści tych, których kocha. Opiece Matki Zbawiciela powierzamy siebie i Was.

Duszpasterze Parafii Rzymskokatolickiej
Najświętszego Zbawiciela w Warszawie