Narodzenie Pańskie | Ogłoszenia parafialne

1. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Zbawiciela składamy serdeczne życzenia świąteczne: Bożego błogosławieństwa, pięknych i rodzinnych Świąt oraz nadziei, płynącej z wiary w Nowym Roku.
  2. W pierwszy i drugi dzień Świąt Msze święte w naszym Sanktuarium według porządku niedzielnego. W dzień Narodzenia Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Do 1 stycznia będziemy obchodzić Oktawę Bożego Narodzenia, w której przeżywamy ważne święta: w sobotę, w drugi dzień Świąt – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika, w niedzielę – Uroczystość Świętej Rodziny, a w poniedziałek – Wspomnienie Świętych Młodzianków, męczenników.
  4. W Niedzielę Świętej Rodziny po Mszy świętej o 11.30 zapraszamy na specjalne błogosławieństwo dla Rodzin. Prosimy o przyniesienie figurki, obrazu lub krzyża przed którymi modlimy się w domach. Każda rodzina będzie mogła otrzymać indywidualne błogosławieństwo. Będzie to znak daru Bożej łaski na Nowy Rok.
  5. W tygodniu poświątecznym spowiedź będzie tylko podczas Mszy świętych, a kancelaria parafialna będzie czynna jedynie po południu – od 16.00 do 18.00.
  6. W związku z trwającą epidemią, w trosce o zdrowie naszych Parafian, tradycyjną wizytę duszpasterską, tzw. „Kolędę” rozpoczniemy w innym czasie, w zależności od sytuacji epidemicznej.
  7. Na Święta polecamy nowy numer biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”, który będzie pomocą w dobrym przeżyciu Świąt. Zawiera też wiele informacji na temat trwających na zewnątrz Świątyni prac remontowych. Biuletyn jest dostępny przy ołtarzu św. Ekspedyta.