IV Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. W kiosku, przy głównym wyjściu z kościoła, można nabyć pobłogosławione opłatki i świece na wigilijny stół. Fundusze zbierane przy tej okazji wesprą prace remontowe na zewnątrz naszej świątyni.
  3. Także dziś po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła młodzież z Kręgu Biblijnego RUAH rozprowadza sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na fundusz młodzieżowy.
  4. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie o 6.15. W środę na Roraty o 6.15 zapraszamy szczególnie studentów, roraty dla dzieci tego dnia o 17.00.
  5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte tylko w godzinach przedpołudniowych: o 6.15, 7.00, 7.30, 8.00 i 9.00. W tym dniu możliwość spowiedzi tylko podczas tych Mszy. Nie ma Mszy i spowiedzi po południu. Według tradycji polskiego Kościoła tego dnia zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O północy Pasterka.
  6. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze według porządku niedzielnego. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość do pokarmów mięsnych. W sobotę drugi dzień Świat – Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze według porządku niedzielnego. Do 1 stycznia obchodzić będziemy Oktawę Bożego Narodzenia.
  7. W czasie Oktawy Bożego Narodzenia spowiedź w naszym Sanktuarium tylko podczas Mszy świętych. W Wigilię i pierwszy dzień świąt kancelaria parafialna będzie nieczynna. W roboczych dniach Oktawy będzie otwarta tylko po południu  w godz. 16.00-18.00.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Rodziny. Z tej racji zapraszamy szczególnie na Mszę świętą o 11.30, w czasie której odbędzie się szczególne błogosławieństwo rodzin. Prosimy o przyniesienie krzyża lub innych ważnych dla rodziny wizerunków, przed którymi modlicie się w swoich domach.