Trójcy Świętej | Ogłoszenia parafialne

1. Na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego zapraszamy codziennie o 18.00.
  2. Dziś o 16.30 zapraszamy do naszego kościoła na konferencję „Prymas Tysiąclecia we wspomnieniach najbliższych domowników”. Wśród prelegentów m. in. ks. prałat Bronisław Piasecki oraz Anna Rastawicka i Irena Szajer z Instytutu Prymasowskiego. Konferencja będzie doskonałą okazją, by uczcić pamięć o wielkim Prymasie i lepiej przygotować się do jego beatyfikacji. Przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć książkę ks. prałata Piaseckiego pt. „Ostatnie dni Prymasa Tysiąclecia”. Zachęcamy do lektury tej wyjątkowej pozycji.
  3. We wtorek będziemy obchodzić Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana „Bożym Ciałem”. Msze święte według porządku niedzielnego. W związku z aktualną sytuacją, w tym roku zapraszamy na procesję, która odbędzie się bezpośrednio po Mszy świętej o 15.00 po naszym kościele. Na koniec procesji zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na stopniach świątyni.
  5. W sobotę przypada 13–ty dzień miesiąca. Po Mszy o 18.30 zapraszamy na czuwanie modlitewne – dziękczynienie za dar koronacji przez św. Jana Pawła II wizerunku Matki Zbawiciela. W przyszłą niedzielę uroczysta Msza święta dziękczynna w 21. rocznicę koronacji o 13.00.