V Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Przypominamy o dyspensie od obowiązku w udziale w niedzielnej Mszy świętej. Korzystając z dyspensy, prosimy o zadbanie, by w skupieniu i z pobożnością obejrzeć lub wysłuchać transmisję Mszy świętej w mediach.
  2. Kościół Zbawiciela pozostaje otwarty w tygodniu od 6.00 do 21.00, a w niedziele od 7.00 do 22.00, prosimy jednak o przestrzeganie poleceń służb sanitarnych, przede wszystkim, by w różnych formach kultu nie uczestniczyło więcej, jak pięć osób, nie licząc duchownych. Prosimy o odpowiedzialność i podporządkowanie się poleceniom służb porządkowych tak, by nasz Kościół mógł pozostać otwarty w ważnym czasie przygotowania paschalnego.
  3. W związku z powyższym, nie wszyscy będą mogli wziąć udział we Mszach świętych, choć dalej będą sprawowane według normalnego porządku niedzielnego i tygodniowego. Dlatego w czasie dyżurów spowiedniczych, spowiadający kapłani będą rozdzielać Komunię Świętą poza Mszami tym, którzy o to poproszą.
  4. Od poniedziałku do piątku spowiedź w czasie wszystkich Mszy świętych oraz w godzinach 9.30-12.00 oraz 15.00-19.00, w sobotę i niedzielę spowiadamy podczas każdej Mszy. Zachęcamy, by w związku z epidemią nie odkładać odbycia sakramentu spowiedzi na ostatnie dni przed Wielkanocą.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Zbawiciela w tygodniu 7.00-21.00, a w niedzielę 8.00-21.30.
  6. W czasie epidemii opieką chcemy otoczyć osoby starsze. Proponujemy im pomoc w zrobieniu zakupów i innych potrzebach, których realizacja łączy się z wyjściem z domu. Prosimy o zgłaszanie takich osób z terenu naszej Parafii pod numer telefonu: 790 252 400. Jeżeli ktoś chciałby nas wesprzeć w tej pomocy, także prosimy o kontakt pod ten numer. Kartki z informacją do powieszenia w swoim bloku lub kamienicy można zabrać ze stolika pod chórem.
  7. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne: w niedziele Gorzkie Żale z nauką pasyjną o 17.30. W piątki Drogi Krzyżowej po Mszach o 15.00, 17.00 i 18.30 oraz o godzinie 20.00.
  8. W środę przypada 13. rocznica rozpoczęcia posługi arcybiskupiej przez Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W czwartek przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II, jego orędownictwu polecajmy losy naszej Ojczyzny i świata, w tym trudnym czasie.
  9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  10. Po raz kolejny podejmujemy w tym tygodniu w naszych domach modlitwę w formie Nieustannego Różańca. Tym razem w intencji kapłanów i z prośbą o ustanie epidemii. Zapisy drogą telefoniczną. Szczegółowe informacje na stoliku pod chórem.
  11. Nasza parafia jest utrzymywana z ofiar wiernych. Osoby, które chciałyby wesprzeć utrzymanie bieżącego funkcjonowania Parafii mogą dokonać przelewu na numer konta: 06 2030 0045 1110 0000 0070 8970, w tytule podając: „Darowizna na cele kultu religijnego, taca”. Taką darowiznę – zgodnie z zasadami prawa – można odpisać od podatku.