Wniebowstąpienie Pańskie | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś i przez cały tydzień zapraszamy na nabożeństwa majowe o 18.00.
  2. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych Mamach żyjących i zmarłych. Szczególnie zapraszamy na Mszę świętą o 15.00. Po Mszy będziemy modlić się nowenną przez orędownictwo św. Teresy od Dzieciątka Jezus w intencji wszystkich Matek. Intencje na tę modlitwę można składać do puszki przy ołtarzu św. Teresy.  Na nowennę zabierzmy ze sobą róże.
  3. W czwartek przypada 39. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Na Mszę świętą o obfite owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia zapraszamy o 18.30.
  4. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne dorosłych mężczyzn posługujących i chcących posługiwać podczas Mszy świętej oraz szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, po Mszy świętej o 18.30 – zbiórka w zakrystii.
  5. Działające w naszej parafii wspólnoty i grupy formacyjne serdecznie zapraszają na modlitewne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w najbliższą sobotę. Czuwanie rozpocznie się o 19.30, a zakończy się Mszą świętą o 22.00. Nowenna przed uroczystością codziennie w czasie nabożeństwa majowego.
  6. Także w przyszłą sobotę, podczas Mszy świętej o 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej, kard. Kazimierz Nycz udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu 20 diakonom naszej Archidiecezji. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Módlmy się też o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  7. Zapraszamy na konferencję „Prymas Tysiąclecia we wspomnieniach najbliższych domowników”, która odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca o 16.30 w naszym kościele. Wśród prelegentów m. in. ks. prałat Bronisław Piasecki oraz Anna Rastawicka i Irena Szajer z Instytutu Prymasowskiego. Konferencja będzie doskonałą okazją, by uczcić pamięć o wielkim Prymasie i lepiej przygotować się do jego beatyfikacji.
  8. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii Świętej w Okresie Wielkanocnym, który kończy się w tym roku 7 czerwca.