XXIV Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne o Eucharystii. W niedzielę nauka rekolekcyjna na wszystkich Mszach świętych. Od poniedziałku do środy na Mszach o 9.00, 15.00 i 18.30. Rekolekcje głosi ks. Maciej Gierula – założyciel Fundacji „Pro Spe” działającej w Gruzji. Po Mszach świętych zbiórka do puszek celem wsparcia działalności fundacji.
  2. Także dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujemy więzi”. To czas szczególnej modlitwy z dzieci, młodzież i wszystkich wychowawców, nauczycieli i katechetów. Polecajmy ich opiece Matki Zbawiciela i wypraszajmy dar Bożego błogosławieństwa na nowy rok szkolny.
  3. Zapraszamy dzisiaj o 17.30 na procesję różańcową z racji 13. dnia miesiąca – nasze dziękczynienie za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela.
  4. W ramach XXI Warszawskiego Festiwalu Organowego „Organy Śródmieścia” zapraszamy na koncert naszego organisty – pana Tomasza Kalisza. Koncert odbędzie się dzisiaj o 19.30. W programie utwory m. in.  Bacha, Morettiego, i Purcella.
  5. W tym tygodniu w poniedziałek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej, w środę świętych męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa. W czwartek św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, arcybiskupa warszawskiego, w piątek Święto Św. Stanisława Kostki – patrona Polski i naszej archidiecezji.
  6. Spotkanie dla dzieci, które rozpoczną w naszej parafii przygotowanie do I Komunii Świętej odbędzie się podczas Mszy świętej w przyszłą niedzielę, 20 września o 16.00. Na spotkanie dzieci przychodzą z rodzicami.
  7. Spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla młodzieży, która rozpoczęła je w zeszłym roku, odbędzie się dzisiaj o 16.00 na plebanii. Spotkanie dla młodzieży, która chce rozpocząć przygotowanie w tym roku, odbędzie się w ostatnią niedzielę września. Do tego czasu można zgłaszać się w kancelarii parafialnej. Szczegółowych informacji udziela ks. Maciej. Kurs bierzmowania dla osób dorosłych rozpocznie się 5 października – zapisy przez formularz na stronie internetowej Parafii.
  8. Ministrantów oraz tych, którzy chcą dołączyć do grupy służących przy ołtarzu Panu Jezusowi zapraszamy na pierwszą po wakacjach zbiórkę ministrancką, która odbędzie się w najbliższy czwartek o 19.15.
  9. Uczcijmy 100-lecie obrony niepodległości Polski i chrześcijaństwa w Europie. Zapraszamy na jednodniowa pielgrzymkę rowerową „Dookoła Archidiecezji Warszawskiej”. Pielgrzymka odbędzie się 26 września, trasa z Warki do Wilanowa (ok. 60 km). Informacje i zapisy u ks. Michała.
  10. 10.Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na Grób Pański w Ziemi Świętej. Ze względu na pandemię nie były one zbierane w Wielki Piątek.