II Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca.
  2. Także dziś o 19.30 zapraszamy na koncert pt. „Dialogus Mysticus”. W programie śpiewy liturgiczne i improwizacje organowe na Okres Adwentu.
  3. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świąteczne świece Caritas oraz pobłogosławione opłatki na wigilijny stół. Dochód ze sprzedaży wspiera parafialne dzieło Caritas oraz wigilijną akcję pomocy dzieciom. Dodatkowo można wesprzeć skromnie żyjących parafian poprzez przygotowanie paczki z artykułami żywnościowymi lub poprzez wsparcie doposażenia domu rodzin znajdujących się w szczególnie trudnych sytuacjach życiowych. Szczegóły u członków Parafialnego Zespołu Caritas.
  4. Także przy wyjściu z kościoła dzieci ze scholi „Aniołki Zbawiciela” rozprowadzają własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i figurki Jezusa do Bożonarodzeniowego żłóbka. Dochód ze sprzedaży stanowi wsparcie duszpasterstwa dzieci w naszej parafii.
  5. Roraty w dni powszednie o 6.15. W środę na Roraty o 6.15 zapraszamy szczególnie studentów. Tego dnia roraty dla dzieci o 17.00.
  6. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym Sanktuarium jest to dzień odpustowy. Porządek Mszy świętych, jak w dni powszednie. Dodatkowa Msza o 12.00 – w Godzinie Łaski. Na tę Mszę przyjmujemy intencje zbiorowe w zakrystii i kancelarii parafialnej. W dniu uroczystości kancelaria będzie nieczynna.
  7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o 20.30 rozpoczną się „Rekolekcje o tęsknocie”, które do środowiska akademickiego będzie głosił bp prof. Michał Janocha. Rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 19–22 grudnia i wygłosi je o. Piotr Prusakiewicz CSMA.
  8. Niedługo rozpoczniemy czas wizyt duszpasterskiej, tzw. „Kolędy”. W tym roku, w związku z trwającą pandemią, będziemy zapraszać naszych Parafian z poszczególnych części parafii na Msze święte w styczniu. Zachowując zasady bezpieczeństwa, będziemy jednak chcieli także odwiedzić w domach i mieszkaniach wszystkich tych, którzy wyrażą taką wolę. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza, który możemy znaleźć w zakrystii, kancelarii parafialnej lub na naszej stronie internetowej.